REKLAMA

70 lat Mechanika. Galeria zdjęć

W sobotę od rana trwały obchody związane z 70. leciem popularnego Mechanika. Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przybyli zacni goście i liczne grono absolwentów. Przedstawiamy uroczystość w fotogalerii. 

REKLAMA

Wkrótce nasza relacja wideo z tego wydarzenia. 

70-lecie Mechanika 94

Pamiątkowe zdjęcie absolwentów i zaproszonych gości.

Przy ulicy Staszica świętowanie rozpoczęło się od oficjalnej rejestracji absolwentów. Następnie odbyła się Msza Święta, którą sprawował Ksiądz Dziekan Andrzej Zapart. Po niej przyszedł czas na część oficjalną i artystyczną. Wręczono medale, mnóstwo nagród i dziękowano sobie wzajemnie. W uroczystości udział wzięli między innymi: starosta Soboń i wicestarosta Lenart, wszyscy trzej burmistrzowie Końskich: Obratański, Jasiński i Zieliński, a także Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.

REKLAMA

Punktów, które zachwyciły publiczność zgromadzoną w sali gimnastycznej „Mechanika” było kilka. Fantastyczny występ dała młodzież należąca do szkolnej grupy teatralnej. Wszyscy znakomicie bawili się w rytm piosenek śpiewanych przez Marka Werensa (tekst do jednej z nich pt. „Mechaniczne Echo” napisał koordynator Koneckiej Ligi Firm Marcin Michalczyk). Mnóstwo śmiechu wzbudził też występ kabareciarzy, czyli… burmistrza Krzysztofa Obratańskiego i dyrektora Miejskiej Biblioteki Dariusza Kowalczyka.

Po tej części odkryto pamiątkową tablicę, którą szkole ufundowali absolwenci.

Ks. Wiesław Okoń dokonał poświęcenia tablicy.

Ks. Wiesław Okoń dokonał poświęcenia tablicy.

Więcej informacji i relację wideo z obchodów znajdą Państwo w naszym portalu już jutro. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *