REKLAMA

76 kg nielegalnego tytoniu. Zatrzymany 38-latek [zdjęcia]

Krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy o wadze ponad 76 kg zabezpieczyli funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich. 38-letni właściciel kontrabandy odpowie za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 85 tysięcy złotych. 

REKLAMA

„W piątkowe południe funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do 38-latka z gminy Końskie, którego od pewnego czasu podejrzewali o posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Podczas służbowej wizyty potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, użytkowanych przez 38-latka, stróże prawa znaleźli worki z nielegalną krajanką tytoniową. Wszystko o wadze ponad 76 kg”  – relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Policja informuje, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 85 tys. zł. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu wysoka grzywna.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *