REKLAMA

9-latek potrącony na pasach w Końskich!

Wczoraj około godziny 17.00 na ulicy Partyzantów w Końskich potrącony został 9-latek jadący na rowerze. W efekcie chłopiec trafił do szpitala dziecięcego w Kielcach. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„69-leni konecczanin kierując pojazdem Opel Astra podczas skrętu w prawo z ulicy Sportowej w Partyzantów uderzył w 9-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. 9-latek został zabrany do szpitala dziecięcego w Kielcach. Na szczęście po wstępnych badaniach został on wypisany, a lekarze stwierdzili u chłopca tylko ogólne potłuczenia.” – opowiada  młodszy aspirant Tomasz Kruszyna z KPP w Końskich.

Kierującemu Oplem zatrzymano prawo jazdy, policjanci sporządzili też wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności, czyli po prostu nie ustąpił pierwszeństwa.

REKLAMA
REKLAMA

7 thoughts on “9-latek potrącony na pasach w Końskich!

  1. Jak sama nazwa wskazuje PRZEJŚCIE jest dla PIESZYCH !!! Nie dla rowerzystów… Nie znajomość przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności… Skoro ukarano kierowce auta, to rowerzysta każe powinien zostać UKARANY.

  2. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy:

    -jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
    podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
    są spełnione jednocześnie trzy warunki:
    -chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *