REKLAMA

9 nowych zachorowań w świętokrzyskiem. Raport

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju we wtorek rano przekazano komunikat o kolejnych 9 zachorowaniach na terenie województwa świętokrzyskiego. W powiecie koneckim ciągle nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. 

REKLAMA

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego (woj. podlaskie), młody mężczyzna z powiatu sandomierskiego, młody mężczyzna, dwoje dzieci (dziewczynki), starsza kobieta, młoda kobieta oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu pińczowskiego, a także kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 46 przypadków zachorowań na COVID-19.

REKLAMA

Wiemy także, że na terenie województwa świętokrzyskiego 40 osób jest hospitalizowanych, 4387 osób jest poddanych kwarantannie, a 137 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Udało nam się ustalić również, że w powiecie koneckim wszystkie przebadane osoby otrzymały wyniki i są one ujemne. Nie wiemy jednak ile dokładnie osób przeszło testy w kierunku koronawirusa.

Komunikat przekazało także Starostwo Powiatowe w Końskich: „Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich, Starosta Konecki zawiadamia, że w dniu 30 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 420 osób zostało poddanych kwarantannie, 4 osoby poddane jest nadzorowi epidemiologicznemu” – informuje starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

One thought on “9 nowych zachorowań w świętokrzyskiem. Raport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *