REKLAMA

96 koneckich działaczy PiS pisze list otwarty do Kaczyńskiego!

96 działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z terenu powiatu koneckiego podpisało się pod listem otwartym do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Krytykują oni działania koneckiego pełnomocnika PiS Kamila Kubickiego, szefowej wojewódzkich struktur partii Anny Krupki i stają w obronie dotychczasowego szefa PiS w powiecie Grzegorza Pieca, który ostatnio został zawieszony w prawach członka partii przez jej Radę Krajową. List, który dotarł do naszej redakcji od kilku radnych wybranych z list PiS-u, przesłany został także do innych lokalnych mediów. Publikujemy go w całości poniżej oraz w niezmienionej formie. 

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24

Końskie dn.10.05.2024 r.

REKLAMA

Szanowny Pan

Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości

List Otwarty

My członkowie Prawa i Sprawiedliwości powiatu koneckiego oraz sympatycy i wyborcy tej partii, stanowczo protestujemy i sprzeciwiamy się temu, co robi i jakie decyzje podejmuje Przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego Prawa i Sprawiedliwości woj. Świętokrzyskiego Pani Anna Krupka. Informowaliśmy już P. Prezesa w piśmie z dnia 18.03.2024 r o podmianie list wyborczych przez pełnomocnika Pana Kamila Kubickiego za zgodą P. Anny Krupki a bez wiedzy osób zainteresowanych oraz szefa struktur powiatowych PiS P. Grzegorza Pieca. Na nasze pismo do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Ze względu na dalsze autorytarne działania P. Krupki ośmielamy się prosić o jak najszybszą reakcję Pana Prezesa.

Nasz sprzeciw i oburzenie dotyczy:

1. odwołania w dn. 25.04.2024 r ze stanowiska pełnomocnika PiS Pana Grzegorza Pieca, bez podania przyczyny odwołania i powołania na to stanowisko Kamila Kubickiego na podstawie artykułu 27(ust.4.pkt2) Statutu Prawa i Sprawiedliwości, w domyśle za chęć tworzenia przez P. Pieca koalicji ze stowarzyszeniem „ Nowy Powiat Nowa Gmina”.

2. P. Grzegorz Piec został ukarany za coś, czego jeszcze nie zrobił (uchwała P. Krupki została podjęta w dn. 25.04.2024 a pierwsze posiedzenie Rady Powiatu Koneckiego odbyło się w dn. 6 maja 24 roku).

3. Pan Grzegorz Piec o podjętej decyzji przez P. Annę Krupkę nie został poinformowany, o takiej decyzji dowiedział się z mediów społecznościowych.

4. decyzja została podjęta przez P. Annę Krupkę jednoosobowo i niedemokratycznie przez Krupkę czyli został przeprowadzony „sąd kapturowy” nad Grzegorzem Piecem.

5. w cywilizowanym kraju i demokratycznej partii PiS (jak sądziliśmy) „oskarżony” ma prawo do składania wyjaśnień i obrony swojego dobrego imienia, także przed wyborcami, chyba, że P. Krupka zastosowała leninowską zasadę „dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”. Być może wieloletnie doświadczenie P. Kubickiego w strukturach SLD podsunęły P. Krupce tę komunistyczną zasadę?

6. po co startować w wyborach z PiS, osiągając bardzo dobry wynik w powiecie koneckim, partia wprowadziła 9 radnych na 19 zwiększając tym samym stan posiadania o 2 radnych i za to można być ukaranym. Trudno to zrozumieć?!

7. na nowego pełnomocnika powołała Kamila Kubickiego, osobę która nie działała w okresie ostatnich lat na terenie powiatu koneckiego w strukturach naszej partii, narzucając swoje poparcie dla niego w

staraniach o bycie starostą koneckim, jego mianowanie odbyło się na zasadzie „przywiezienia w teczce” jak za czasów PRL i narzucenie nam jego kandydatury. Pan Grzegorz Piec był wybrany demokratycznie w wyborach partyjnych.

8. pozwala się P. Kubickiemu na podmianę list wyborczych drogą przekrętu i oszustwa a zainteresowane osoby dowiadują się o tym fakcie dopiero po rejestracji list w gminie a P. Kubicki z tego tytułu nie ponosi żadnych konsekwencji, w zamian zostaje nagrodzony awansem, dodajmy – nieuzasadnionym awansem- na funkcję pełnomocnika PiS w Powiecie Koneckim. Trzeba w życiu być uczciwym, by sięgać po mandat radnego i funkcje w PiS a także mieć ambicje być starostą powiatowym.

9. Grożenie o blokowaniu w przyszłości środków finansowych na rozwój Powiatu Koneckiego na spotkaniu w dniu 9.04.2024 nowo wybranych radnych do rad powiatu i gminy (nie było to zebranie PiS-u i na to spotkanie P. Anna Krupka nie była zaproszona).

10. o podmianie list wyborczych do samorządów P. Krupka najpierw twierdzi, że dokonał tego Zarząd Wojewódzki, później na spotkaniu w dniu 9 kwietnia oznajmia, że zrobił to bez jej wiedzy Kamil Kubicki („Kamil przeproś Panią Helenę”).

11. P. Krupka przekracza Rubikon hipokryzji zarzucając sojusz PiS ze stowarzyszeniem „Nowy Powiat Nowa Gmina” , narzucając nam koalicję z Trzecią Drogą i Stowarzyszeniem Burmistrza Obratańskiego – to w Radzie Powiatu. W Radzie Gminy Końskie natomiast narzuca nam koalicję z radnymi Stowarzyszenia P. Obratańskiego i radnymi ze Stowarzyszenia „ Nowy Powiat Nowa Gmina”.

-12. przewodniczącym Klubu Radnych PIS w Gminie Końskie może być tylko Pan Łukasz Kubka, gdyż tylko on cieszy się zaufaniem P. Kubickiego. Pan Łukasz znalazł się na pierwszym miejscu kandydatów listy PiS spadając z Księżyca , trafiając tam w wyniku podmiany list dokonanych przez P. Kubickiego. Dodajmy, że P. Łukasz to działacz Porozumienia Jarosława Gowina a od kilku dni podobno członek PiS. Pan Kubicki w dniu 7 maja br. wniósł oświadczenie do Biura Rady w Gminie Końskie iż tylko P. Łukasz może być przewodniczącym klubu radnych PiS a wszelkie decyzje klub ma podejmować po uzgodnieniu z P. Krupką .Tak Pan Kubicki pojmuje demokrację.

Rodzi się pytanie, dlaczego P. Krupka, nadużywając swojej władzy wspiera teraz P. Kubickiego, prężnie działającego jeszcze niedawno człowieka lewicy i nakazuje tworzyć koalicję z Trzecią Drogą i radnymi Samorządnych Ziemi Koneckiej? Tym bardziej jest to dla nas niezrozumiałe, po tak dobrym wyniku wyborczym Pana Grzegorza Pieca, jego zaangażowaniu w sprawy bieżące i polityczne partii PiS.

Gdzie był Pan Kubicki, gdy trzeba było organizować wyjazdy w kampanii parlamentarnej jesienią 2023?

Gdzie był Pan Kubicki, gdy trzeba było budować listy kandydatów PiS na wybory samorządowe 2024?

To go nie interesowało, interes miał tylko taki, aby zostać „jedynką” na liście do rady powiatu i nawet zdobył to podstępem i oszustwem. Czy takie działania powinna Pani Krupka promować, awansować go i otaczać się ludźmi jego pokroju?

Czy taki pseudodziałacz powinien być kandydatem PiS na starostę koneckiego?

Nie zgadzamy się na tego typu metody działania Pani Krupki, biurokratki bez kontaktu z rzeczywistością, która nadużywa swojej władzy, szkodząc Prawu I Sprawiedliwości a w szczególności rozwalając koneckie struktury powiatowe naszej partii.

Prosimy o jak najszybszą reakcję Pana Prezesa i domagamy się uzdrowienia sytuacji w strukturach PiS Powiatu Koneckiego, przywrócenia Pana Grzegorza Pieca na funkcję pełnomocnika struktur powiatowych PiS, natychmiastowego odsunięcia Pana Kubickiego od struktur powiatowych w Końskich.

Oczekujemy niezwłocznych działań Pana Prezesa w tym zakresie w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Z poważaniem

Podpisy złożyło 96 członków

I sympatyków Prawa i Sprawiedliwości

REKLAMA

14 thoughts on “96 koneckich działaczy PiS pisze list otwarty do Kaczyńskiego!

 1. Herhor pisze:

  Bardzo dobrze niech pisuary gryzą się wzajemnie !!! Na pochybel im

 2. Realista pisze:

  Niezła hipokryzja i obłuda zarzucają Kubickiemu kontakty z SLD a sami wchodzą w powiecie w koalicję. Swoją drogą skoro zdobyli 9/19 mandatów to nie muszą szukać koalicjanta a wystarczy tylko 1 radny i nie muszą się dzielić władzą. Chyba że prywatnie mają jakieś powiązania i układy? A wszystko jest pokłosiem nieudanego przewrotu w radzie gminy i próby odwołania Burmistrza przez pewnych radnych w poprzedniej kadencji.

 3. robert pisze:

  wstyd I hanba jak na dole tak na górze mnie to dziwi bardzo kto głosuję na pis , to chyba jeszcze pokłosie tej propagandy w tvp itd zobaczcie kogo sobie wybraliście, gdzie wy macie oczy ….ale widocznie ludziom pasuje takie partyjniactwo układy machloje kłamstwa I niech kraj żyje jest pięknie i cudownie.

 4. Herhor pisze:

  Co się z nimi stanie jak zabraknie Jarozbawa kto im powie co robić co myśleć Bardzo dobrze niech się pisuary gryzą między sobą Na pochybel im

 5. Wyborca pisze:

  Jak w poprzedniej kadencji odwołali Pana Lenarta a Pieca przynieśli w teczce to do Kaczyńskiego nie pisali pseudo koledzy i koleżanki z PiSu, a teraz wielkie zdziwienie że Pani Krupka namaściła Kubickiego. Chciałoby się powiedzieć że to sprawiedliwość właśnie.

 6. Lokalny Patryjota pisze:

  Kaczyński powinien wszystkich wywalić na zbity pysk, jak mogą się układać z Komunistami masakra ,Piec zdradziłeś ludzi którzy na ciebie głosowałeś,pewnie już masz stanowisko w szpitalu zaklepane jak przejdzie w ręce P Roberta P

 7. losiu pisze:

  Wyborca trafione w sedno :)))Przecież to jest analogiczna sytuacja jak wtedy …wywalili Lenarta Identyko i wstawili obecnego :)))No jest takie przysłowie Nie pamiętał wół jak cielęciem był:))))Też mi się to przypomniało właśnie jak napisałeś 👍👍

 8. losiu pisze:

  Lenart po czasie zrozumiał że szkoda było tylu lat zamiast współpracować z burmistrzem dla dobra naszego miast to ciągle stał okoniem i współpracy zero …teraz znowu to samo po tej kadencji będzie już ich koniec w powiecie i też zrozumieją to dopiero po czasie a szkoda …więc gadanie o dobru naszego miast możemy między bajki wkładać …dobrze że chociaż z burmistrzem ludzie się ogarnęli i wybrali jak trzeba ponownie ale co będzie za 5 to już katastrofa …ale może wcześniej będzie ogólna katastrofa jak nas Ruscy z Chińczykami najadą więc nie ma co przeżywać …

 9. Bolu pisze:

  No cóż, ekipa z PIS pamięta jak krótko ich trzymał nieodżałowany Gosiewski Przemysław i boi się powtórki z rozrywki.

 10. Mefisto pisze:

  Region konecki jest miejscem patologii we wszystkich służbach i instytucjach. Bez całkowitej przemiany mentalności nie da się osiągnąć szczytnych celów. Niepraworządność co cecha kielecczyzny. Nieuczciwy człowiek jest tu autorytetem, a kłamstwo prawdą. Tak, jak się rządzicie, tak macie.

 11. kama pisze:

  Trudno się dziwić temu co się dzieje w naszym powiatowym grajdołku. Dla pisowców mających na sztandarach szczytne hasła „bog, honor, ojczyzna”, bogiem jest pieniądz, honorem zdobycie jego jak największej ilości a ojczyzna to tylko przykrywka pustego hasła. Kolejnym ich wrogiem jest UE ale pchają do niej skazanych prawomocnymi wyrokami, bowiem Unia jest be, ale euro to pecunia non olet. Dla kariery i pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Jaka szkoda, że jesteśmy tak mało myślący i wierzymy w obiecanki cacani. Ale cóż Polak mądry po szkodzie. A w zasadzie to i przed też. Pocieszające jest to, że sami się rozrabiają. I tak trzymać.

 12. Herhor pisze:

  Przecież pisowcy to przepoczwarzeni komuniści którzy ciągną mamonę skąd się da wykorzystujc bogojczyzniane frazesy i prostotę umysłów ciemnego ludu a takich wyborców w Końskich i województwie nie brakuje

 13. Mefisto pisze:

  Bogacze są jak stonogi. Mają wiele nóg a poruszają się nieproporcjonalnie wolno.

 14. Sentymenciarz pisze:

  No ten Przemysław to nawerbował z sld dużo członków, to były czasy😏😏😏😏😏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *