A klasowe derby dla Stąporkowa. Blamaż Tęczy

W weekend grała świętokrzyska piłkarska A Klasa, a w niej mamy trzech reprezentantów powiatu koneckiego: KS Smyków, Radiator$ Stąporków oraz Tęczę Gowarczów.

W derbowym meczu w niedzielę w Smykowie zmierzyły się: miejscowy Klub Sportowy oraz Radiator$ Stąporków. Bardzo zmotywowani walką o utrzymanie w A Klasie zawodnicy ze Smykowa zaczęli lepiej i do przerwy prowadzili 1:0, a po kilku minutach drugiej odsłony nawet 2:0. Jednak ostatnie pół godziny gry należało do gości, którzy wbili swoim rywalom trzy bramki i ostatecznie zwyciężyli. W przyszły weekend Radiatorsi podejmą Polonię Białogon Kielce (niedziela, godz. 15:00), a ekipa ze Smykowa na wyjeździe zagra z Lechią Strawczyn. KS Smyków wciąż jest ostatni w tabeli, Radiator$ jest na siódmej pozycji.

KS Smyków – Radiator$ Stąporków 2:3 (1:0)
Gole: Mateusz Jarząbek 27, Michał Staciwa 55 – Michał Małecki 75, Konrad Majos 80, Konrad Kotte 90+3

W sobotę na wyjeździe z Grodem Ćmińska grała Tęcza Gowarczów. Ekipa trenera Skowrona przegrała aż 5:0. W przyszłą niedzielę o 15:00 Tęcza podejmie Samsona Samsonów. Na ten moment gowarczowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Gród Ćmińsk – Tęcza Gowarczów 5:0 (2:0)