REKLAMA

Adam Bielan i Michał Cieślak na otwartym spotkaniu w Końskich [wideo, zdjęcia]

W sobotnie popołudnie w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Końskich przy ulicy Staszica odbyło się otwarte spotkanie z europosłem Adamem Bielanem oraz posłem Michałem Cieślakiem. Obaj politycy reprezentują Partię Republikańską, będącą częścią Zjednoczonej Prawicy. Bielan i Cieślak mówili o inwestycjach lokalnych i działaniach podejmowanych razem z koneckim samorządem, ale przedstawiali też program obecnej ekipy rządowej na kolejne lata po ewentualnym utrzymaniu władzy. Przed spotkaniem burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka z rąk posła Michała Cieślaka otrzymali czek  na dotację do realizacji kolejnych inwestycji w ramach „Polskiego Ładu”, tj. modernizacji oświetlenia i monitoringu, a także przebudowy świetlicy w Modliszewicach. 

REKLAMA

Przed otwartym spotkaniem odbyła się krótka konferencja prasowa. Na niej Adam Bielan będący budowniczym kampanii wyborczej Zjednoczonej Prawicy przedstawił najważniejsze założenia na ewentualne kolejne lata rządów tej ekipy. Mówił też środkach, które w ostatnich latach trafiały do samorządów. Poseł Cieślak podsumowywał inwestycje zrealizowane w powiecie koneckim w ostatnich latach, podkreślał, że ich wartość to około 100 milionów złotych. Przewodniczący Słoka dziękował zaś za środki, które do koneckiego samorządu spływają dzięki rządowym dotacjom. Burmistrz Obratański opowiedział zaś o inwestycjach, które zostaną zrealizowane za pieniądze z kolejnej dotacji z Polskiego Ładu (modernizacji oświetlenia i monitoringu, a także przebudowy świetlicy w Modliszewicach).

REKLAMA

Potem miało miejsce spotkanie otwarte z mieszkańcami. Przybyło na nie kilkadziesiąt osób. W pierwszej części Adam Bielan oceniał poprzednie rządy Platformy Obywatelskiej i mówił o obecnie trwających rządach Zjednoczonej Prawicy. Bielan kreślił też scenariusze na czas po wyborach i przestrzegał przed możliwym patem – kiedy to żadna siła polityczna nie będzie w stanie stworzyć większościowego rządu.

Poseł Cieślak omówił „osiem konkretów”, które na przyszłość proponuje Zjednoczona Prawica. Najwięcej uwagi poświęcił programowi modernizacji osiedli wielorodzinnych, w tym termomodernizacji bloków, a także projektowi „lokalna półka”, którego to on sam jest autorem. „Lokalna Półka” zakłada, że większość produktów rolnych typu owoce, warzywa, nabiał w dużych marketach pochodzić ma od lokalnych producentów.

Na koniec odbyła się runda pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do obejrzenia obszernego skrótu z tego spotkania w naszym materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Adam Bielan i Michał Cieślak na otwartym spotkaniu w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Amanda pisze:

    Poseł Cieślak zawsze dba o maluczkich i oby to trwało kolejną kadencję. Ma moje pełne poparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *