REKLAMA

Adam Kubka dyrektor CKiAL w Gowarczowie do zwolnienia? [wideo]

Ruchów kadrowych związanych z instytucjami kultury w naszym regionie ciąg dalszy. Po zmianie na stanowisku dyrektora w koneckim Domu Kultury teraz do podobnej roszady ma dojść w Gowarczowie. 

REKLAMA
REKLAMA

Stanowisko w najbliższych dniach ma stracić Adam Kubka – szef tamtejszego Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Kubka od kilku lat zarządzał tą organizacją. Teraz wójt Stanisław Pacocha podjął decyzję o wszczęciu procedury odwoławczej tego dyrektora. –„Nie będziemy robić z tego tajemnicy. Rozpoczęła się procedura odwołania dyrektora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej pana Adama Kubki. Wystąpiłem do stowarzyszeń o opinię, a obligują nas co do tego przepisy.” – powiedział nam wójt Gowarczowa.

Stowarzyszenia mają tydzień na wydanie swoich opinii. Wójta Pacochę zapytaliśmy o to dlaczego chce odwołać dotychczasowego zarządcę CKiAL oraz o nazwisko ewentualnego następcy Adama Kubki. –„Na dzień dzisiejszy nie chce komentować. Tyle tylko mogę powiedzieć. Myślę, że nazwisko następcy wkrótce Państwo poznacie, ale jeszcze nie wiem czy będzie to osoba wyłoniona w konkursie, czy z powołania. To się okaże w najbliższych tygodniach.” – kończy Pacocha.

REKLAMA
REKLAMA

O komentarz poprosiliśmy także samego dyrektora Kubkę. Nie chce on jednak się wypowiadać póki nie otrzyma odwołania na piśmie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *