REKLAMA

Akademia Przedszkolaka. Nowoczesne przedszkole w centrum Końskich [zdjęcia]

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Akademia Przedszkolaka” mieści się w jednopiętrowym budynku przy ulicy 1 Maja 13 w Końskich. Jest to budynek o wysokim standardzie, spełniający wszystkie niezbędne  normy bezpieczeństwa. Przedszkole znajduje się w otoczeniu bloków mieszkalnych oraz nieopodal pięknego parku. Dzięki temu dzieci mają okazję do odbywania spacerów w najbardziej dla nich optymalnych warunkach, które sprzyjają obserwacji przyrody, zmieniającej się pod wpływem następujących po sobie pór roku. Przedszkole jest czynne cały rok w godz. 6.30-18.00

REKLAMA

Sale dydaktyczne są przestronne i jasne, urządzone kolorowo i wyposażone w różnorodne, atestowane zabawki oraz pomoce sprzyjające radosnej i twórczej zabawie. Ponadto są wyposażone w kamery internetowe umożliwiające obserwację dziecka i pracę opiekunów. Jednostka ma nowe meble i wyposażenie dostosowane do wieku i rozwoju dzieci oraz posiadające niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. W każdej z sal znajdują się różnorodne kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci. Baza dydaktyczna sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci  z uwzględnieniem ich potrzeb, związanych z wiekiem, zróżnicowanym rozwojem oraz różnorodnymi zainteresowaniami.

REKLAMA

Szatnie naszego przedszkola są wyposażone w indywidualne szafki, w których każde z dzieci ma swoje miejsce (oznaczone znaczkiem i podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka).

Łazienki dla przedszkolaków  urządzone zostały w sposób przyjazny dzieciom, gdzie priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo.

Pozostałe pomieszczenia znajdujące się w przedszkolu zostały zaprojektowane i wyposażone zgodnie z wszelkimi wymogami PIS oraz PSP, a także ustawy MEN. Ponadto placówka posiada bezpieczny, kolorowy plac zabaw znajdujący się z tyłu przedszkola gdzie dzieci mogą miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Wszystkie pomieszczenia tak jak i wejście do przedszkola są dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych m.in istnieją specjalne podjazdy, trzeba bowiem podkreślić, że jest to przedszkole integracyjne i dzieci z niepełnosprawnościami znajdą w nim miejsce dla siebie. W tym miejscu należy podkreślić, że rodzice dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnieni ze wszystkich opłat przedszkolnych.

Na bezpieczeństwo w tym przedszkolu zwraca się szczególną uwagę. Przedszkole posiada podgląd online, lustra weneckie, kontrolę dostępu przy drzwiach wejściowych. W przedszkolu do dyspozycji dzieci i rodziców pozostają psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagog, dogoterapeuta.

W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami.”

prof. Bronisław Rocławski

Młoda, kreatywna, zaangażowana, pełna pasji, wykształcona kadra wykorzystuje w swojej pracy różnorodne metody pracy takie jak: glottodydaktyka, edukacja matematyczna według koncepcji prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej, edukacja przez ruch, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu, metoda globalnego czytania, polisensoryka, pedagogika zabawy.

Ta różnorodność stosowanych metod i technik pracy, dostosowanych do możliwości wychowanków, angażujących ich wszystkich we wspólnej zabawie, przeżywaniu przygód i zdobywaniu kolejnych doświadczeń i umiejętności, ma olbrzymi wpływ na psychiczny i fizyczny rozwój dziecka.

Plan dnia przedszkola oprócz codziennych zajęć dydaktycznych obfituje w różne inne takie jak: codzienna nauka języka angielskiego , logopedia, rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia, taniec nowoczesny, fitness, nauka gry w szachy, zajęcia z tablicą interaktywną, zajęcia kulinarne, basen. To co wyróżnia Akademię Przedszkolaka to elastyczne godziny pracy, które spełniają oczekiwania Rodziców a mianowicie przedszkole  czynne jest cały rok, codziennie w godzinach od 6.30 do 18.00. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców pobyt dziecka w przedszkolu został podzielony na Karnety. Rodzice decydują o ilości godzin pobytu dziecka w przedszkolu, o udziale w zajęciach dodatkowych i w ten sposób wybierają dogodną dla siebie cenę. Liczba posiłków podczas całodziennego pobytu dziecka w przedszkolu wynosi pięć i są to: śniadanie, zupa, II danie, podwieczorek i kolacja. Trafną decyzją organizacyjną okazało się rozdzielenie w czasie obiadu (godz. 11.00 zupa, godz. 13.30 II danie) co zapewne  wpłynęło na większą wydajność zjadania przez dzieci posiłków.  

Oprócz tego tradycją Akademii stały się obchody dni i świąt nietypowych takie jak, dzień pizzy, dzień wody, dzień dentysty, dzień postaci z bajek, dzień pluszowgo misia, dzień czekolady, dzień przedszkolaka, dzień dyni itp. Przedszkolaki z Akademii co miesiąc uczestniczą w tzw. atrakcjach miesiąca. Są to cykliczne spotkania z Filharmonią Narodową, teatrzyki, planetaria naukowe, warsztaty np. tworzenia świec, mydeł, pokaz iluzjonisty, widowiska cyrkowe. W ciągu roku przedszkolaki odwiedzają wiele interesujących i ciekawych miejsc np. Sady Klemensa, Park Rodzinny „Mikrokosmos”, Zoo „Leśne Zacisze”, Kompleks Świętokrzyska Polana, Centrum Leonardo Da Vinci, Skansen Cisownik, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Park Linowy w Tomaszowie Mazowieckim itp. Warto wspomnieć, że wszystkie powyższe atrakcje są w ramach czesnego i rodzice nie ponoszą dodatkowych opłat. Ponad to w ramach czesnego Akademia Przedszkolaka organizuje dzieciom przyjęcia urodzinowe, zapewniając tort, prezent i świetną zabawę. Wprowadzenie tego zwyczaju do życia przedszkola wpłynęło na zacieśnienie więzi między dziećmi, rodzicami  i personelem przedszkola.

Akademia aktywnie działa w środowisku lokalnym poprzez współpracę z konecką policją, strażą pożarną , Domem Pomocy „Cichy Zakątek”, Domem Kultury, Biblioteką Publiczną, ratownikiem medycznym, Szkołą Muzyczną. Okolicznościowe imprezy przedszkolne zawsze odbywają się z udziałem rodziców i bliskich. Są to wydarzenia takie jak jasełka, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny – Piknik Rodzinny na zakończenie roku przedszkolnego. Staramy się aby rodzic czynnie uczestniczyli w życiu przedszkolnym.

Warto nadmienić, że absolwenci Akademii z racji świetnego przygotowania do szkoły, doskonale radzą sobie w dalszej edukacji szkolnej.

Aktualnie w Akademii Przedszkolaka trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 2-6 lat.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej przedszkola –http://akademia-przedszkolaka.com/ i na Facebooku https://www.facebook.com/AkademiaPrzedszkolaka.Konskie/

Serdecznie Zapraszamy!!

Niepubliczne Przedszkole Językowe Akademia Przedszkolaka”

ul. 1-go Maja 13

26- 200 Końskie

Tel. 601 668 592

E-mail: [email protected]

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *