REKLAMA

Akcja „Dzieci – dzieciom” w Przedszkolu nr 2 w Końskich!

31 maja 2019 r. w Przedszkolu nr 2 w Końskich w ramach akcji „ Dzieci – dzieciom” z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z Grupy II pod kierunkiem nauczycieli Anny Serek i Anny Puszki wystawiły bajkę Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka” – opowieść o szewczyku, który wędrując po świecie często spotyka potrzebujących i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny.

REKLAMA

Każda baśń niesie jakieś przesłanie, bajka o Szewczyku Dratewce uczy o tym, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony. Chłopiec pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom naprawia zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem. Pewnego dnia przybywa do krainy, w której trwają konkury o rękę księżniczki uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Wielu śmiałków straciło już życie przez te ryzykowne konkury, ale dzielny szewczyk postanawia stawić czoło wyzwaniu. Dratewce z pomocą przychodzą ci, którym on wcześniej okazał dobre serce.

REKLAMA

„Duże dzieci”, czyli obecni na przedstawieniu rodzice i małe dzieci – przedszkolaki długo gromkimi brawami oklaskiwali wspaniały występ aktorów – w rolę Szewczyka wcielił się Maksymilian , czarownica -Stefania , pszczółki- Iga , Alicja , Zofia , kaczki- Ignacy , Jan , Hanna , Zofia, Marysia , rybka -Aleksander , mrówki – Aleksander , Julian, Michał, narratorzy- Alicja, Karol, Jan, rycerze – Alicja, Kacper, Piotr, Panny z wieży- Hanna, Aleksandra, Anna.
Wspaniała scenografia, barwne kostiumy wprowadziły widownię w niezwykłą teatralną atmosferę i sprawiły, że wszyscy aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, a widzowie z zapartym tchem śledzili przygody dzielnego szewczyka.
Spektakl w wykonaniu małych aktorów dostarczył przedszkolakom i rodzicom wiele radości, niezapomnianych wzruszeń i przypomniał o wartościach, które należy zachowywać przez całe życie.

(zdjęcia: Przedszkole nr 2 w Końskich)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *