REKLAMA

Akcja PIT w powiecie koneckim. Szereg ułatwień

Tylko do 30 kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Z tej okazji Urząd Skarbowy w Końskich wprowadza dla podatników szereg ułatwień. Urzędnicy między innymi pracować będą w sobotę. Pod koniec miesiąca urząd będzie też czynny dłużej. Otworzony zostanie  także punkt obsługi w Stąporkowie. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Końskich informuje, że w sobotę 21 kwietnia w godzinach 9:00 do 13:00 odbędzie się Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Końskich. W tym dniu każdy może przyjść do Urzędu Skarbowego w Końskich i skorzystać z pomocy pracowników urzędu w wypełnieniu rocznych zeznań podatkowych, w tym w formie elektronicznej.

Ponadto, aby każdy mógł złożyć w terminie swoje roczne zeznanie podatkowe w dniach 26, 27 oraz 30 kwietnia roku Urząd Skarbowy w Końskich będzie otwarty do godziny 18:00. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Końskich informuje także, że w tutejszym urzędzie zorganizowany został dyżur telefoniczny (tel. 41 372 30 46 lub 41 372 57 71 wew. 130) w sprawach rozliczenia rocznego dla podatników prowadzących działalność gospodarczą jak i nie prowadzących działalności gospodarczej, w czasie którego pracownicy urzędu odpowiedzą na pytania podatników.

REKLAMA

Aby ułatwić podatnikom wypełnienie obowiązku rozliczenia rocznego zostanie uruchomiony okresowy punkt obsługi podatnika poza siedzibą urzędu skarbowego tj. w Urzędzie Miejskim w Stąporkowie.  Okresowy punkt będzie obsługiwał podatników w dniu 17-04-2018 w godzinach od 9.00 do 12.00.  W wyżej wskazanym terminie mieszkańcy Stąporkowa i okolic, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji podatkowej będą mogli skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Końskich w wypełnieniu obowiązku rozliczenia rocznego. Pracownicy urzędu skarbowego udzielą wszelkich instrukcji dotyczących wypełnienia i złożenia PIT – u drogą elektroniczną. Dlatego podatnicy oprócz wymaganych dokumentów do rozliczenia powinni posiada kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku.  Akcja skierowana jest do osób indywidualnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *