REKLAMA

Akcja profilaktyczna policjantów i strażaków w Stąporkowie

W poniedziałek w Stąporkowie odbyła się akcja profilaktyczna pod nazwą „Warto być bezpiecznym pieszym” organizowana przez konecką policjantkę oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stąporkowie i Małych Strażaków. Rozdawali oni elementy odblaskowe przechodniom.

REKLAMA

Źródło: KPP w Końskich

Początek tego tygodnia był bardzo bezpieczny w okolicach przejść dla pieszych przy głównej drodze w Stąporkowie. Tam policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich wraz ze strażakami OSP i Małymi Strażakami rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe. Ponadto przypominano zainteresowanym o tym, jak ważne jest właściwe zadbanie o swoją widoczność na drodze, szczególnie w okresie zimowym, gdy o wiele wcześniej zapada zmrok.

Akcja „Warto być bezpiecznym pieszym” skierowana była do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby przybyłe na spotkanie otrzymały i zobowiązały się do noszenia odblasków na widocznych elementach ubioru.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że choćby mały tego typu element może uratować czyjeś życie w okresie wcześnie zapadającego zmroku i częstych opadów atmosferycznych, które utrudniają widoczność kierowców. Trzeba z nich korzystać nie tylko w terenie zabudowanym.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *