REKLAMA

Akcje WOŚP w powiecie już ruszyły! Pierwszą z nich turniej futsalu w Miedzierzy [wideo, zdjęcia]

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się w całej Polsce światełkiem do nieba w niedzielę 12 stycznia. W powiecie koneckim już ruszyły wydarzenia mające na celu pozyskanie jak największej liczby środków dla potrzebujących. Pierwszym z  nich  był turniej futsalu w Szkole Podstawowej w Miedzierzy, który odbył się w minioną sobotę.

REKLAMA

„W dniu dzisiejszym mamy drugi turniej futsalu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok temu graliśmy, podobnie dziś również gramy. Turniej cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest 16 drużyn, czyli około 80 zawodników występuje dzisiaj w turnieju. Fajnie się bawimy, gramy, spotkaliśmy się, naprawdę bardzo fajna zabawa, a dodatkowo robimy coś dobrego. Wszyscy przyłączają się do tej akcji, żeby pomagać potrzebującym dzieciaczkom z całej Polski” – mówił nam Dawid Kołodziejczyk, organizator turnieju.

W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn m.in. z Lisich Jam, Radoszyc, Żarnowa, Kozowa, Końskich, Miedzierzy, Smykowa, Królewca i Zaborowic. To właśnie zawodnicy z Zaborowic zdobyli I miejsce. Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z Końskich, natomiast brąz zgarnęli reprezentanci Żarnowa. Królem strzelców został Albert Arabasz, najlepszym bramkarzem – Kulczyński Paweł, a tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Patryk Kwiecień.

REKLAMA

Organizator zapowiada, że turniej stanie się corocznym wydarzeniem ściśle powiązanym z ogólnopolską akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy –„Pomysł narodził się w tamtym roku, gdzie już od dwóch lat w Miedzierzy jest sztab WOŚP. W tamtym roku zapoczątkowaliśmy ten turniej futsalu na rzecz WOŚP-u i mamy nadzieję, że będziemy go kontynuowali do końca świata i jeden dzień dłużej – zapewnia Dawid Kołodziejczyk.

Rada rodziców SP w Miedzierzy w składzie: Agnieszka Smulczyńska, Ewelina Opala oraz Agnieszka Majcher przygotowała także poczęstunek dla uczestników turnieju. Wielkie wsparcie w organizacji wydarzenia okazała także szefowa sztabu WOŚP w Miedzierzy, dyrektor szkoły Beata Janiszewska. Podczas trwania turnieju na hali obecni byli wolontariusze, a każdy mógł wesprzeć tegoroczną kwestę wrzucając pieniądze do puszek. O opiekę medyczną na wydarzeniu zadbali podopieczni Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich.

Zdjęcia (gmina Smyków):

REKLAMA

One thought on “Akcje WOŚP w powiecie już ruszyły! Pierwszą z nich turniej futsalu w Miedzierzy [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: WOŚP 2020 w gminie Smyków - rekord! Zobaczie relację | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *