REKLAMA

Znów płonęło składowisko w Pląskowicach! [zdjęcia]

Podobnie jak w lipcu oraz 19 września ponownie doszło do pożaru składowiska śmieci w Pląskowicach w gminie Fałków. Zdarzenie nastąpiło po godzinie 4 nad ranem. Na ten moment sytuacja jest już opanowana. 

REKLAMA

„Do zdarzenia doszło po godzinie 4:00 rano. Na miejscu bardzo szybko zjawili się pierwsi ratownicy, a w sumie w Pląskowicach pracowało 13 jednostek ochotników oraz zawodowców. Spaleniu uległo około 200 m2 wysypiska. Na ten moment sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie składowiska, przerzucanie i przelewanie śmieci. Obecnie nie znamy jeszcze przyczyny tego zdarzenia” – mówi nam starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że pożar tego samego składowiska w lipcu dogaszano przez kilkanaście dni. Wtedy przyczyną było podpalenie. Dokładnie 19 września ratownicy walczyli po raz kolejny z ogniem w tym miejscu – tym razem przez kilkanaście godzin, a jako przyczynę uznano samozapłon substancji biologicznych. Niewykluczone, że tym razem przyczyna zdarzenia będzie taka sama jak we wrześniu.

Zdjęcia:

Zdjęcia (Maciej Oko):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *