REKLAMA

Aktywne weekendy nad zbiornikiem w Czarnej [zdjęcia]

Zarząd koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Czarnej w ostatnie weekendy organizował nad zbiornikiem wodnym w Czarnej w gminie Stąporków imprezy integracyjne dla całych rodzin. W niedzielę 27 września odbył się tam Wędkarski Piknik Rodzinny, a minionej niedzieli zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka. Ponadto w nadchodzący weekend odbędą si zawody wędkarskie dla członków koła PZW Czarna na zbiorniku wodnym w Janowie o Puchar Radnego Jakuba Dajczera.

REKLAMA

„W poprzednią niedzielę odbywały się Wędkarskie Zawody Rodzinne. Mimo niesprzyjającej pogody 6 rodzin zgłosiło się na zawody. Atmosfera była kameralna, lecz bardzo sympatyczna, zorganizowaliśmy tez ognisko. Na tych zawodach wkopaliśmy też tabliczkę w miejscu, w którym jeden z kolegów wędkarzy, śp. Stanisław Pietrzak ciągle przebywał nad Czarną i ukochał sobie ten zbiornik” – mówił nam Marek Werens, członek zarządu koła PZW Czarna.

REKLAMA

Podczas rodzinnego pikniku nagrody dla rodzin ufundowała i wręczyła burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska. Obecny był także poseł na sejm RP Mariusz Gosek.

W minioną niedzielę natomiast koło PZW Czarna przygotowało dla zgromadzonych nad zbiornikiem Święto Pieczonego Ziemniaka.

„Oprócz wędkarzy było wielu mieszkańców Czarnej i okolic, którzy przyszli na ziemniaczka. Było to około 40-50 osób. U nas imprezy tworzą się ad hoc – ktoś krzyknął hasło i reszta zarządu zaakceptowała. To był spontan, z tygodnia na tydzień” – opowiada nam Marek Werens.

Ponadto poseł na sejm RP Mariusz Gosek wręczył dzieciom, które przybyły nad zbiornik ufundowane przez siebie puchary. W tę niedzielę obecna była w Czarnej także burmistrz Dorota Łukomska.

Marek Werens podkreśla, że koło PZW w Czarnej swoimi środkami i własnymi siłami dba o zbiornik, nad którym organizują wszelkie imprezy. Do pomocy wędkarzom włączają się także włodarze Stąporkowa.

„Uporządkowaliśmy krąg ogniskowy, na którym będą imprezy integracyjne dla wędkarzy i sympatyków, swoimi środkami zrobiliśmy przepust, wokoło zbiornika postawiliśmy ławeczki, a dzięki pomocy burmistrz, która zauważyła zaangażowanie koła została zrobiona droga od strony kościoła, przez co łatwiej będzie dojechać w to miejsce” – mówi nam Marek Werens.

To jeszcze nie koniec weekendowych aktywności nad zbiornikiem. Już w tę niedzielę w Czarnej odbędą się zawody dla członków koła na Janowie, które rozpoczną się w godzinach wczesnorannych.

Zdjęcia (Marek Werens):

REKLAMA

2 thoughts on “Aktywne weekendy nad zbiornikiem w Czarnej [zdjęcia]

  1. […] Przypominamy, że Koło PZW w Czarnej podczas ostatnich weekendów organizowało wiele aktywności także dla całych rodzin. W ostatnim czasie odbył się Wędkarski Piknik Rodzinny oraz Święto Pieczonego Ziemniaka. Szeroko informowaliśmy o tym TUTAJ. […]

  2. zbewola pisze:

    Witam. Nie byłem na imprezie ale mam prośbę:
    W zeszłym- 2020 roku wyłowiłem ze zbiornika Janów okulary koloru brązowego, przypominające nieco bursztyn. Było to nieopodal krzywej sosny, przy wejściu na zbiornik od strony południowej. Przyjeżdżam do Janowa grafitowym Mitsubishi, stawiam samochód nieopodal mostu. Gdy znajdzie się właściciel- oddam je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *