REKLAMA

Aktywne weekendy nad zbiornikiem w Czarnej [zdjęcia]

Zarząd koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Czarnej w ostatnie weekendy organizował nad zbiornikiem wodnym w Czarnej w gminie Stąporków imprezy integracyjne dla całych rodzin. W niedzielę 27 września odbył się tam Wędkarski Piknik Rodzinny, a minionej niedzieli zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka. Ponadto w nadchodzący weekend odbędą si zawody wędkarskie dla członków koła PZW Czarna na zbiorniku wodnym w Janowie o Puchar Radnego Jakuba Dajczera.

REKLAMA

„W poprzednią niedzielę odbywały się Wędkarskie Zawody Rodzinne. Mimo niesprzyjającej pogody 6 rodzin zgłosiło się na zawody. Atmosfera była kameralna, lecz bardzo sympatyczna, zorganizowaliśmy tez ognisko. Na tych zawodach wkopaliśmy też tabliczkę w miejscu, w którym jeden z kolegów wędkarzy, śp. Stanisław Pietrzak ciągle przebywał nad Czarną i ukochał sobie ten zbiornik” – mówił nam Marek Werens, członek zarządu koła PZW Czarna.

REKLAMA

Podczas rodzinnego pikniku nagrody dla rodzin ufundowała i wręczyła burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska. Obecny był także poseł na sejm RP Mariusz Gosek.

W minioną niedzielę natomiast koło PZW Czarna przygotowało dla zgromadzonych nad zbiornikiem Święto Pieczonego Ziemniaka.

„Oprócz wędkarzy było wielu mieszkańców Czarnej i okolic, którzy przyszli na ziemniaczka. Było to około 40-50 osób. U nas imprezy tworzą się ad hoc – ktoś krzyknął hasło i reszta zarządu zaakceptowała. To był spontan, z tygodnia na tydzień” – opowiada nam Marek Werens.

Ponadto poseł na sejm RP Mariusz Gosek wręczył dzieciom, które przybyły nad zbiornik ufundowane przez siebie puchary. W tę niedzielę obecna była w Czarnej także burmistrz Dorota Łukomska.

Marek Werens podkreśla, że koło PZW w Czarnej swoimi środkami i własnymi siłami dba o zbiornik, nad którym organizują wszelkie imprezy. Do pomocy wędkarzom włączają się także włodarze Stąporkowa.

„Uporządkowaliśmy krąg ogniskowy, na którym będą imprezy integracyjne dla wędkarzy i sympatyków, swoimi środkami zrobiliśmy przepust, wokoło zbiornika postawiliśmy ławeczki, a dzięki pomocy burmistrz, która zauważyła zaangażowanie koła została zrobiona droga od strony kościoła, przez co łatwiej będzie dojechać w to miejsce” – mówi nam Marek Werens.

To jeszcze nie koniec weekendowych aktywności nad zbiornikiem. Już w tę niedzielę w Czarnej odbędą się zawody dla członków koła na Janowie, które rozpoczną się w godzinach wczesnorannych.

Zdjęcia (Marek Werens):

REKLAMA

One thought on “Aktywne weekendy nad zbiornikiem w Czarnej [zdjęcia]

  1. Pingback: Zawody wędkarskie Koła PZW Czarna o Puchar Radnego Miejskiego Stąporkowa | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *