REKLAMA

Aktywni Seniorzy bawią się przy muzyce w poniedziałki [wideo, zdjęcia]

W miniony poniedziałek seniorzy i single ponownie spotkali się w restauracji „Leliwa” w Końskich na „Tanecznym poniedziałku”. Jest to wydarzenie organizowane co tydzień przez Uniwersytet Trzeciego Wieku „Aktywni w Końskich”. Takie spotkania są skierowane do wszystkich chętnych osób samotnych i nie tylko, które chcą spędzić czas w dobrym towarzystwie przy muzyce. 

REKLAMA

„Taneczne wieczory poniedziałkowe to takie coś, co wymyśliliśmy jako zarząd i poszliśmy z tą propozycją do restauracji „Leliwa” z prośbą, czy nie podjęli by takiego działania na rzecz wszystkich mieszkańców miasta. Chodziło nam o to, żeby single, osoby samotne mogły wyjść i potańczyć, wypić w dobrym towarzystwie herbatę, przyjść, posiedzieć z koleżanką z kolegą i odpocząć” – mówiła nam Jolanta Rydzewska, prezes stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku „Aktywni w Końskich”.

Na taneczny wieczór może przyjść każdy, a koszt udziału to tylko 10 złotych od osoby. W cenie jest także kawa lub herbata do wyboru. W „Leliwie” zwykle bawi się od 40 do 80 osób, a impreza trwa od godziny 18 do 22. W organizację wydarzenia zaangażowani są słuchacze UTW w Końskich, którzy wychodząc z taką inicjatywą myślą nie tylko o seniorach, ale o wszystkich mieszkańcach gminy Końskie. O muzykę na spotkaniach dba Marek Werens.

REKLAMA

„Taneczne poniedziałki” to spotkania, które są organizowane już od około półtora roku. Organizatorzy zapewniają, że przy dużym zainteresowaniu mieszkańców wydarzenia będą w dalszym ciągu aranżowane –„Zobaczymy, jak mieszkańcy będą to odbierać, bo to od nich zależy. Robimy to dla nich, żeby mogli tu przyjść. Jeżeli będą przychodzić, jeżeli będą się chcieli bawić to właściciele restauracji powiedzieli, że będą nam udostępniać lokal” – tłumaczyła nam Jolanta Rydzewska.

Wszystkich chętnych do udziału w cyklicznych, poniedziałkowych spotkaniach zapraszamy. To właśnie dzięki Wam takie wydarzenia mogą się odbywać!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *