REKLAMA

Aktywnie podczas wakacji z CKiAL w Gowarczowie [zdjęcia]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z Gowarczowa z myślą głównie o najmłodszych mieszkańcach regionu przygotowuje w wakacje szereg aktywności. Ostatnio ochotnicy wzięli udział w rajdzie z zagadkami, a także zwiedzili zabytkowy kościółek św. Rocha. 

REKLAMA

W miniony piątek animatorzy z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej zaprosili na rajd do Miłakowa. Uczestnicy przeszli piękną trasą, która naszpikowała była niespodziankami. Na piechurów czekały kreatywne zadania i zagadki do rozwiązania. Aby móc dalej pokonywać trasę musieli oni wspólnymi siłami i sprytem je odgadywać.

REKLAMA

Na placu w Miłakowie pozostały już tylko dwa zadania: warsztaty robienia farb puchnących, a następnie zostawienie po sobie twórczego śladu w okolicznej przestrzeni. Po tak intensywnie spędzonym dniu każdy z apetytem rozsmakował się w pysznych grillowanych potrawach.

Kilka dni wcześniej uczestnicy zajęć w jednostce kultury podążając śladem lokalnej historii i legend, dzięki życzliwości gowarczowskich kapłanów, mieli niepowtarzalną okazję wejść do kościółka św. Rocha. Ksiądz Adam Głuszek przybliżył im sylwetkę patrona, którego rola jest bardzo istotna w obecnych czasach – wszak chroni od zarazy. Uczestnicy poznali też historię kościółka i legendy z nim związane. Równie ciekawe były historie, związane z kościołem parafialnym, odczytywanie tablic oraz wspinaczka na chór.

To nie koniec wakacji z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. O kolejnych inicjatywach możecie na bieżąco dowiadywać się z fanpage tej jednostki – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *