REKLAMA

Akwarium morskie – jakie akcesoria będą potrzebne?

Akwarystyka to wspaniałe hobby, które posiada miliony osób na całym świecie. Jak każde inne zainteresowanie, wymaga zestawu akcesoriów. Mają one swoje różne zastosowania, pomagają w poprawnym funkcjonowaniu całego ekosystemu. Dzięki nim ryby mają optymalne warunki, aby przeżyć. W przypadku akwarium morskiego, które jest uznane za to trudniejsze w utrzymaniu, niektóre akcesoria znacznie uproszczą nad nim opiekę.

REKLAMA

Gotowe zestawy do akwarium morskiego

Praktycznie każdy sklep akwarystyczny posiada w swojej ofercie gotowe zestawy z niezbędnym sprzętem do akwarium morskiego. Zawierają one najczęściej zbiornik, pokrywę, filtr, oświetlenie, grzałkę, podkładkę, szafkę. Dla początkujących akwarystów to bardzo duże ułatwienie, nie muszą bowiem szukać i dobierać pojedynczych przedmiotów. Zaletą takich zestawów jest też na pewno cena. Większość elementów wyposażenia kupowanych pojedynczo jest znacznie droższa. Dodatkowo sprzęt został skonfigurowany przez specjalistów, a akwarium możemy uruchomić od ręki.

REKLAMA

Zbiornik

Jeśli nie zdecydujemy się na kupno gotowego zestawu to swoją przygodę musimy zacząć od wyboru odpowiedniego zbiornika na wodę. Musimy określić ilość miejsca, jakie możemy poświęcić, na ustawienie zbiornika wraz z osprzętem. Najczęściej akwaria morskie produkowane są z dwóch rodzajów szkła: float i optiwhite. Pierwsze stosowane jest głównie w oknach, witrynach, gablotach. Nasz wzrok jest do niego przyzwyczajony i nie widzimy, że delikatnie przekłamuje kolory. Akwaria wykonane z bezbarwnego szkła optiwhite cechuje niespotykana estetyka, która idealnie odwzorowuje kolory i głębię. Akwaria na wymiar mogą być zbudowane z dowolnego rodzaju szkła, mieć dobrany wedle życzenia kolor silikonu i zostać ozdobione efektownym szlifem.

Filtr RO i grzałka

Poza samym zbiornikiem, najważniejszymi elementami każdego akwarium są filtr, termometr oraz grzałka do podgrzewania wody. Specjalny do akwarium morskiego filtr RO, czyli odwróconej osomozy bardzo dokładnie filtruje wodę kranową, pozbawiając ją większości bakterii, wirusów, metali ciężkich i zanieczyszczeń. Tak wyjałowioną wodę mieszamy z solą morską, po czym gotową wodą możemy bezpiecznie zalewać nasz zbiornik. Grzałka z termostatem zapewnia odpowiednią temperaturę wody w zbiorniku. Temperatura wody w akwarium morskim powinna oscylować w granicach 24-26 stopni Celsjusza. Akwaryści często decydują się na instalacje chłodziarki, która nie dopuszcza do przegrzania wody w upalne dni.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz