REKLAMA

Ale Babki z Wincentowa! To nowe Koło Gospodyń!

Podczas sobotniego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich gminy Końskie zadebiutowało nowe koło z tego terenu. To „Ale Babki” z miejscowości Wincentów. 

REKLAMA

Wśród kół znalazło się jedno debiutanckie. To „Ale Babki” z Wincentowa. Koło zarejestrowano w październiku ubiegłego roku, ale starano się o jego utworzenie już wiele lat temu –„Jak tylko powstały te koła w naszej gminie to rozmawiałam z naszymi paniami. Mówiłam, że chciałabym by coś takiego powstało, ale na początku nie było odzewu. W tamtym roku spięłam je wszystkie razem i mówię: chodźcie, założymy, coś się będzie u nas działo. Dziewczyny zdecydowały, że tak i tak koło powstało […] Są członkinie, jest ich 34, to prawie co drugi dom” – mówi Ewa Patynowska, sołtys wsi Wincentów, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki z Wincentowa.

REKLAMA

Koło Gospodyń Wiejskich z Wincentowa liczy 34 członkinie i jak mówi sołtys miejscowości – do KGW przynależy pani z prawie co drugiego domu we wsi. Niestety na ten moment działaczki nie mają swoje siedziby –„Nie mamy siedziby. Spotykamy się w altanie wiejskiej. Jak jest ładna pogoda to możemy się tam spotkać, coś tam porobić – tak jak choćby teraz te wianki, czy kwiatki z krepiny. Tylko tam się możemy spotkać, a jak jest brzydko no to… u mnie w domu” – mówi Patynowska.

Marzeniem gospodyń jest powstanie w Wincentowie świetlicy wiejskiej. Niewykluczone, że w przypadku aktywnej działalności ich pragnienia zostaną zauważone przez gminę i w przyszłości taki obiekt powstanie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *