REKLAMA

Alkogogle hitem festynów [zdjęcia, wideo]

Profilaktyka to od jakiegoś czasu jedne z ważniejszych działań służb, bo jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Forma jaką przyjęła ona podczas wakacyjnych festynów była niezwykle ciekawa.

REKLAMA

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ,Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich i Komenda Powiatowa Policji stworzyły specjalny namiot, który przemieszczał się wraz z imprezami. Spotkaliśmy go między innymi na Dniach Końskich i Dożynkach Powiatowych. – „Zawsze próbujemy znaleźć się w danych miejscach z różnego rodzaju materiałami edukacyjnymi, informacyjnymi, z różnego zakresu. Są one szeroko dostępne dla naszej społeczności. Materiały mówią o różnych zagrożeniach: przemocy w rodzinie, narkotykach, dopalaczach, na temat bezpiecznych wakacji.” – opowiedziała nam Urszula Przygodzka, wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

Ulotki, książki i broszury to nie wszystko. Pracownicy służb prezentowali też różne gadżety, między innymi Alkogogle, które biły rekordy popularności wśród uczestników festynów. – „Dysponujemy alkogoglami, które imitują jak upośledzone są zmysły osoby, która jest pod wpływem substancji psychoaktywnej jaką jest alkohol. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Możemy sobie na wesoło ćwiczyć tutaj przejście po linii prostej, ale też przypominamy jak wielkim zagrożeniem jest to, że ktoś pod wpływem siada za kółko.” – mówi Małgorzata Łabędowicz – Dopieralska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich.

REKLAMA

We wrześniu działania prewencyjne przeniosą się do szkół, a o tym co dokładnie było prezentowane mogą Państwo przeczytać na stronach internetowych służb: http://www.konskie.swietokrzyska.policja.gov.pl/ ; http://pcpr.powiat.konskie.pl/ ; http://pssekonskie.pis.gov.pl/

Galeria zdjęć:

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *