REKLAMA

Alpaki i piękne obrazy na 32. Finale WOŚP w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

W Gowarczowie nie zabrakło ciekawych atrakcji, które przygotował tamtejszy sztab WOŚP. Podczas 32. Finału w tej gminie można było spacerować z alpakami, czy poczuć się jak strażak.

REKLAMA

Pierwszy raz jako miasto, ale nie pierwszy jako sztab, Gowarczów wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziewięciu wolontariuszy pojawiło się na ulicach z puszkami, aby zbierać środki na wsparcie oddziałów pulmonologicznych. Organizatorem działań wolontariuszy w tej części powiatu była Małgorzata Żurawska.

REKLAMA

– „Równiutko o 17:00 zaczną się licytacje. Będziemy też mieli strefę muzyczno-taneczną. Wystąpi zespół ludowy Bębnowianki, no i jeszcze będą dziewczyny ze studia tańca POINT, które zrobią tu piękny pokaz taneczny. Po bloku muzycznym będziemy jeszcze mieli blok licytacji. Sponsorzy nas bogato obdarowali. Będziemy mieli do zlicytowania super serię obrazów taką pamiątkową, ponieważ to jest pocztówka z Gowarczowa, czyli celebrujemy pierwszy rok odzyskania praw miejskich” – opowiedziała szefowa sztabu.

Przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki stacjonowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zapraszali dzieciaki chcące się poczuć jak prawdziwy strażak. Podczas licytacji w placówce kultury obecny był burmistrz Stanisław Pacocha, który nabył pierwszy przedmiot, czyli obraz namalowany przez jednego z młodszych mieszkańców miasta. Zwieńczeniem orkiestrowego grania w tym sztabie było tradycyjne światełko do nieba.

Wiemy już, że w Gowarczowie zebrano łącznie 11 152,86 zł.

Zdjęcia (P. Malinowski, M. Żurawska):

REKLAMA

Dodaj komentarz