REKLAMA

Alternatywa w nauczaniu podczas zamkniętych szkół – zdalne lekcje!

Ministerstwo Edukacji Narodowej ruszyło w poniedziałek z bardzo ciekawą inicjatywą, będącą alternatywą w nauczaniu dla uczniów i nauczycieli podczas zamkniętych szkół. Wystartowała strona gov.pl/zdalnelekcje, na której uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych znajdą tematy oraz materiały do lekcji na każdy dzień i z każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Swój edukacyjny pakiet za darmo szkołom udostępniła także firma Amazon.

REKLAMA

Propozycja Ministerstwa Edukacji Narodowej wdrożona w życie została z powodu zamkniętych przez rozprzestrzeniający się koronawirus szkół. Najbardziej mogą na tym ucierpieć ósmoklasiści oraz maturzyści, którzy prawdopodobnie w kwietniu oraz w maju podejdą do egzaminów, którymi zakończą edukację w swoich obecnych szkołach. Przez brak zajęć zostało im jeszcze wiele materiału do powtórzenia i poznania. MEN udostępnił więc materiały programowe i tematy dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju, a CKE udostępniło próbne arkusze dla ósmoklasistów i maturzystów.

REKLAMA

Z ciekawą inicjatywą wyszła także firma Amazon, która za darmo udostępniła szkołom pakiet G Suite, w ramach którego nauczyciele będą mogli prowadzić warsztaty online. Akcja przebiega pod nazwą „STEM dla każdego!”. W ramach pakietu, nauczyciele mają możliwość prowadzić interaktywne zajęcia online przy pomocy narzędzia Hangouts Meet, dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami. Projekt podzielono na trzy części:
-część 1: 16 marca, godz. 20:00,
-część 2: 18 marca, godz. 10:00,
-część 3: 20 marca, godz. 16:00.
Do projektu „STEM dla każdego!” można zapisać się oraz otrzymać szczegółowe informacje TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *