REKLAMA

Ambitny projekt Muzeum w Maleńcu

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu planuje stworzyć w tym roku strefę kultury i zabawy na swoim terenie. Moc nowych atrakcji ma być dostępna już latem.

REKLAMA

zabytkowy zakład hutniczy w maleńcu

Władze muzeum chcą na terenie zakładu zrealizować bardzo ambitny projekt. Jego celem jest rozwój infrastruktury rekreacyjno-turystycznej oraz zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej, edukacyjnej oraz turystycznej i rekreacyjnej.

REKLAMA

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu planuje zakupić wielki namiot sceniczny, ławki, stoły, latarnie solarne i zestawy biesiadne. Ponadto na terenie muzeum stanąć ma altana ze sceną plenerową i miejsce do zabaw tanecznych.

Ciekawostką jest plan powstania sauny ogrodowej i beczki do schładzania się w strefie rekreacji.

Bardzo możliwe, że przy takich planach Maleniec może stać się naprawdę ważnym punktem rekreacji i kultury na mapie powiatu koneckiego.

Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Wkład własny w realizację operacji zapewnił Powiat Konecki. Całkowity koszt inwestycji wynosi 178 tysięcy złotych, dofinansowanie pokryje aż 119 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia zadania to 30 czerwca 2023 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *