REKLAMA

Amerykanie na torze w Przybyszowach. W niedzielę zawody! [wideo, zdjęcia]

Od kilku dni na torze Lobo Racing Motocross w Przybyszowach trenuje grupa zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Przygotowują się oni między innymi do zawodów, które odbędą się w tym miejscu już w najbliższą niedzielę (14.07). Około 11:30 rozpoczną się tam bowiem wyścigi III Rundy Mistrzostw Polski Centralnej. Każdy może odwiedzić to miejsce podczas zawodów i podziwiać efektowne wyścigi – wstęp jest wolny. Przewidziano też piknik z udziałem klasycznych motocykli crossowych. 

REKLAMA

Amerykanie organizują u nas swój obóz szkoleniowy. To dzięki współpracy z jedną z polskich fundacji, ale właścicielami toru w Przybyszowach –„Od 21 lat organizujemy tygodniowe obozy motocrossowe w Stanach Zjednoczonych i chcieliśmy rozszerzyć działalność na Europę i uznaliśmy, że Polska jest do tego najlepszym miejscem […] Z USA mamy więc 15 wolontariuszy, którzy opłacili swój dojazd tak by pomagać na tym obozie […] Podoba nam się to miejsce. Przybyszowy to bardzo dobry tor. Jesteśmy wdzięczni właścicielowi za współpracę z PROEM i za umożliwienie nam zorganizowania obozu tutaj” – opowiada nam Mitch Barnes, trener i organizator obozu.

REKLAMA

Z kolei o tym jak doszło do współpracy ze sportowcami z USA i jak ona przebiega mówi polski przedstawiciel MXCamp  –„Jesteśmy w trakcie obozu treningowego organizowanego przez Fundację PROEM i amerykańską organizację FCI Motocross. Jeździmy na torze w Przybyszowach. Jest 15 osobowa ekipa ze Stanów, ale są i nasi trenerzy i 20 zawodników, którzy trenują razem z nami i przygotowują się do zawodów Mistrzostw Polski Strefy Centralnej już w ten weekend” – tłumaczy Przemysław Dwulat, kierownik obozu.

Oprócz przygotowania się do zawodów celem naszych gości jest szkolenie najmłodszych sympatyków motocrossu –„Od 10 lat zawodowo ścigam się w wyścigach, a od tego czasu przeszedłem na emeryturę. Teraz jeżdżę ucząc dzieci tego fachu […] Jestem bardzo zadowolony z toru, to tor bardzo dobry do treningu, jest odpowiednio przygotowany i brudny, a zawodnicy naprawdę doskonale się tutaj bawią” – opowiada Michael Akaydin, zawodnik i nauczyciel.

Uczestników szkolenia będziemy mogli podziwiać na torze podczas zawodów w najbliższą niedzielę. Około godziny 11:30 w Przybyszowach rozpocznie się III Runda Mistrzostw Polski Centralnej. W tym roku w Przybyszowach nowością będzie wystawa motocykli crossowych z lat 70-80. W planach są też przejazdy treningowo-pokazowe na torze na klasykach. Wszyscy fani motoryzacji powinni w niedzielę odwiedzić to miejsce!

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Amerykanie na torze w Przybyszowach. W niedzielę zawody! [wideo, zdjęcia]

  1. […] Ciekawostką jest, że w zawodach udział bierze także grupa zawodników oraz juniorów ze Stanów Zjednoczonych, którzy na podkoneckim torze w ostatnich dniach mieli zorganizowany obóz szkoleniowy, o czym szeroko informowaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *