REKLAMA

Amerykańskim autem uciekał przez gminę Radoszyce

W czwartek wieczorem na terenie gminy Radoszyce doszło do policyjnego pościgu za 40-latkiem, który kierował amerykańskim autem (policja nie chce ujawnić marki pojazdu, o czym poniżej). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który salwował się ucieczką, gdyż wcześniej przekroczył prędkość. Teraz czekają go większe kłopoty niż mandat i punkty karne, bo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Wczoraj wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich kontrolowali prędkość aut przejeżdżających przez miejscowość Radoszyce. Ich uwagę zwrócił kierujący amerykańskim pojazdem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 38 km/h. Pomimo sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierujący nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Daleko jednak nie ujechał, bo po kilku kilometrach został zatrzymany przez policjantów. Za kierownicą auta siedział 40-latek z gminy Radoszyce, który nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Mężczyzna był trzeźwy, więc kontrola mogła zakończyć się mandatem. W tej sytuacji stracił prawo jazdy i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności” – opowiada sierżant sztabowy Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

A dlaczego policja nie chce ujawnić marki auta? O tym ponownie sierżant sztabowy Marta Przygodzka -„Z uwagi, że jest to rzadko spotykane auto i z uwagi na możliwość identyfikacji osoby, która kierowała tym autem nie podajemy marki. Podanie marki mogłoby pomóc w identyfikacji użytkownika pojazdu”. 

REKLAMA
REKLAMA

2 thoughts on “Amerykańskim autem uciekał przez gminę Radoszyce

  1. xx pisze:

    tera czeskim!

  2. zenek pisze:

    powinno się ujawnić i markę auta i twarz kierowcy to była by dodatkowa kara i jeszcze jedno nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania to dziwne ,może to ktoś z władzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *