REKLAMA

Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem szpitala w Końskich [wideo]

Ortopeda-traumatolog z wieloletnim stażem Andrzej Trofimiuk został decyzją Zarządu Powiatu Koneckiego nowym dyrektorem Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. Jak sam zapewnia to dla niego rola tymczasowa – nie widzi siebie jako dyrektora naczelnego na stałe. 

REKLAMA

Podczas środowego, porannego zarządu nominację Andrzejowi Trofimiukowi wręczył starosta konecki Grzegorz Piec –„Myślę, że układać się nasza współpraca będzie bardzo dobrze. Jestem przekonany o tym. Pan doktor jest lekarzem z długim doświadczeniem nie tylko medycznym, ale i menadżerskim. 15 lat pracy tutaj u nas w Końskich, także myślę, że panie dyrektorzy damy radę” – mówił starosta Piec.

Na miejscu obecni byli także pozostali przedstawiciele zarządu: wicestarosta Wiesław Skowron oraz członkowie Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. Podkreślali oni swoje poparcie i jednomyślność odnośnie decyzji dotyczącej zmiany w koneckim szpitalu.

REKLAMA

Tuż po odebraniu nominacji nowy dyrektor krótko skomentował dla nas swoje przyjęcie zaproponowanego stanowiska –„Dostałem taką propozycję, zastanawiałem się nad nią. Ostatni tydzień byłem na zaplanowanym wcześniej wyjeździe poza granicę, także dopiero parę dni temu dowiedziałem się o tym, że taka jest sprawa. Co do dalszej pracy – ja na pewno nie planuję wystartować w konkursie na dyrektora naczelnego. Dlatego, że to jest jednak w tych czasach stanowisko przeznaczone głównie dla tego kto się zna na finansach i ma doświadczenie w finansach większe ode mnie. Potrzebny jest ekonomista, który byłby w stanie to wszystko ogarnąć. Wiadomo, że wpłaty z NFZ i wszystkie inne rzeczy nie pokrywają, a części procedur nawet w połowie nie pokrywają. Tutaj trzeba liczyć się z tym, że trzeba wszystko dokładnie przejrzeć, przemyśleć, zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem. Liczę też na pomoc starostwa, którą mam obiecaną. Zobaczymy co będzie dalej. Czas to pokaże” 

Przypomnijmy, że przez ostatnie 30 lat koneckim szpitalem rządził pediatra, doktor Wojciech Przybylski. Nie otrzymał on jednak propozycji przedłużenia umowy, a samemu nie wyraził chęci startowania w konkursie na dyrektora. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

Tak jak powiedział nowy dyrektor Andrzej Trofimiuk teraz czeka nas konkurs, który wyłoni osobę, która na stałe będzie zarządzać lecznicą. Najprawdopodobniej będzie to ktoś z doświadczeniem menadżerskim.

Zdjęcia:

REKLAMA

8 thoughts on “Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem szpitala w Końskich [wideo]

  1. A ile ma tych długów?:)))za to teraz wyjdziemy na prosta :(((żal tego serio jeszcze zapłaczemy …licze tylko ze bedzie odpowiedzialność jakas za wybór przyszłego i jego błędy!!!

  2. Pytanie za 100 pk. kiedy obywatel Banasik spuści powietrze do zdjęcia ? Wygląda to strasznie niekorzystnie, Rozumiem że czasy fit vega light ale postury z siłowni nie należy przenosić do roboty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *