REKLAMA

Anna Gadt zaśpiewa w Końskich [wideo]

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich znalazł się na mapie projektu „Polski Jazz 360 stopni”. Dzięki temu konecka placówka będzie gościć wokalistkę Annę Gadt. Artystka zaśpiewa 9 kwietnia w „Egipcjance”. Bilety do nabycia w koneckim Domu Kultury.

REKLAMA

– „Kwietniowy koncert dedykowany jest publiczności, która ceni sobie muzykę nie tylko lekką, łatwą i przyjemną, ale także nieco bardziej wyrafinowaną. Jestem pewien, że takich widzów nam nie zabraknie. Świadczy o tym coroczne święto jazzu w naszym mieście, czyli Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”, które odbywają się od kilkunastu lat i stale gromadzą prawdziwe tłumy.” – Mówi dyrektor dyrektor Miejsko–Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotr Salata.


Anna Gadt jest nie tylko wokalistką, ale także pedagogiem w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2013 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie: wokalistyka jazzowa. Jako studentka zdobyła główne nagrody w takich konkursach i festiwalach jazzowych, jak Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych, Old Jazz Meeting. Koncertowała w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, na Sopot TOPtrendy Festiwal, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Sali Kongresowej w Warszawie, na jazzowych festiwalach w Niemczech, na Łotwie. Była trenerką wokalną w telewizyjnym programie Polsatu „Jak oni śpiewają”. Wydała kilka albumów. Dwa z nich zyskały nominację do nagród Fryderyki. Nominację zyskała w 2018 roku także sama wokalistka w kategorii Artysta Roku.

REKLAMA


W sali „Egipcjanki” Anna Gadt wystąpi z akompaniamentem akordeonisty Zbigniewa Chojnackiego i perkusisty Krzysztofa Gradzika. Obaj panowie to doskonali muzycy grający z wieloma jazzowymi formacjami.
Początek koncertu w „Egipcjance” we wtorek, 9 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety w Miejsko–Gminnym Domu Kultury w przedsprzedaży w cenie 15 złotych, w dniu koncertu w cenie 20 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *