REKLAMA

Anna Gadt zaśpiewała w Końskich [wideo, zdjęcia]

Koncert Anny Gadt odbył się we wtorkowy wieczór w sali Egipcjanki. Przybyli na to muzyczne wydarzenie goście usłyszeli utwory z ostatniej płyty „Renaissance”, którą wokalistka nagrała wspólnie z Zbigniewem Chojnackim i Krzysztofem Gradzikiem. Występ odbył się dzięki projektowi „Polski Jazz 360 stopni” realizowanemu przez Stowarzyszenie Polski Jazz.

REKLAMA

Wokalistka Anna Gadt, akordeonista Zbigniew Chojnacki i perkusista Krzysztof Gradzik we wspólnym projekcie pod tytułem „Renaissance” nawiązują do pieśni i psalmów renesansowych, którymi zafascynowana jest sama artystka. W utworach dużo jest improwizacji i zaskakujących dźwięków, jakie wydają instrumenty.

Koncert w Końskich mógł odbyć się dzięki projektowi „Polski Jazz 360 stopni” realizowanemu przez Stowarzyszenie Polski Jazz. W projekcie bierze udział wielu znakomitych muzyków, którzy dzięki tej akcji mogą dotrzeć do małych domów kultury oddalonych od dużych miast.

REKLAMA

Anna Gadt dobrze zna Końskie i okolice. Jej mama Anna pochodziła z Rudy Białaczowskiej, gdzie dotąd mieszka jej babcia Kamila i liczna rodzina. – „Właśnie w Rudzie Białaczowskiej spędzałam najpiękniejsze wakacje. Kojarzą mi się one z zapachem siana, placka drożdżowego, jeżyn, kąpielą w lodowatej rzece, zabawami z kuzynostwem i przyjaciółmi. Gdy zobaczyłam Końskie na mapie naszego projektu, bardzo się ucieszyłam. Mam nadzieję, że spotkamy się tu jeszcze” – powiedziała wokalistka.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *