REKLAMA

Anna Gil nowym dyrektorem szpitala w Końskich!

Zakończył się właśnie konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. Komisja wskazała na osobę Anny Katarzyny Gil, a następnie tę kandydaturę zaakceptował Zarząd Powiatu Koneckiego. Anna Gil dotychczas między innymi zarządzała jednym ze szpitali w Gliwicach. 

REKLAMA

Na zdjęciu Anna Katarzyna Gil odbierając nagrodę przyznaną  placówce, której była prezesem – szpitalowi Vitomed w Gliwicach. Foto: vitomed.pl

Do konkursu o stanowisko dyrektora Szpitala im. Świętego Łukasza w Końskich zgłosiło się sześć osób. Jedną z kandydatur odrzucono ze względów formalnych.  Pięć osób stawiło się na przesłuchania przed specjalną komisją, a byli to:

  1. Waldemar Wrona – kierownik Oddziału Dziennego Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji Szpitala w Czarnieckiej Górze,
  2. Dariusz Kowalski – pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach,
  3. Anna Katarzyna Gil – pracownik Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzeszczu,
  4. Beata Matulińska – była dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy,
  5. Adrian Pękacz – były pracownik administracyjny Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich.

W Komisji, która zajmowała się wyborem nowego dyrektora Szpitala w Końskich przewodniczącym był wicestarosta konecki Wiesław Skowron, ponadto zasiedli w niej: radni Danuta Leśniewicz, Jarosław Lasota, Robert Plech, członkowie zarządu powiatu: Jarosław Staciwa, Dariusz Banasik i sekretarz powiatu Zbigniew Sadorski.

REKLAMA

Po obradach komisja zarekomendowała kandydaturę Anny Katarzyny Gil. Ostatnio pracownika Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzeszczu (powiat oświęcimski), a wcześniej prezesa szpitala Vitomed w Gliwicach. Tę kandydaturę przyjął Zarząd Powiatu Koneckiego, a to oznacza, że Anna Katarzyna Gil rozpocznie swoją 6-letnią kadencję na stanowisku dyrektora koneckiej lecznicy. Póki co nie wiadomo kto obejmie funkcję jej zastępcy.

Przypomnijmy, że od maja lecznicą zarządzał  dyrektor tymczasowy Andrzej Trofimiuk (wcześniej pracujący w Końskich jako ortopeda), wcześniej przez wiele lat za funkcjonowanie szpitala odpowiadał dyrektor Wojciech Przybylski. Obaj nie wystartowali w konkursie na nowego zarządcę lecznicy.

REKLAMA

7 thoughts on “Anna Gil nowym dyrektorem szpitala w Końskich!

  1. Krystyna Józefiak 20 września 2022 at 17:48 - Reply

    Życzę nowej Pani Dyrektor ZOZ w Końskich owocnej współpracy z Pani podwładnymi. Nakłady poniesione na szpital żeby przyniosły zamierzone efekty. Pozdrawiam serdecznie Krystyna Józefiak mieszkanka powiatu koneckego

  2. najważniejsze żeby dobrze zarządzała szpitalem ,a to się okaże ,czas na zmiany bo poprzedni dyrektor to chyba był za długo ale czas pokaże

  3. Gość, który nawet w Radzie Powiatu nie powinien zasiadać i drugi, który nawet poprawnie się nie umie wypowiadać decydują o obsadzie tak ważnego stanowiska. Jak słusznie napisał Lutek poszło po linii partyjnej. Mam nadzieję, że się sprawdzi na tym stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *