Arek Kuleta i Karol Duda wygrywają turniej w siatkówkę plażową [zdjęcia]

Ze wszech miar udany był drugi wakacyjny turniej siatkówki plażowej, zorganizowany w Baryczy przez koneckie Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY. Wygrała go para Arek Kuleta / Karol Duda.

Pamiątkowa, wspólna fotografia uczestników turnieju.

W sielskich okolicznościach przyrody, pod słoneczną żarówką i przy dopingu zaprzyjaźnionych kibiców niezwykle emocjonujące boje toczyło 8 par, w tym 2 mieszane. Najlepsi okazali się faworyci – Arek Kuleta i Karol Duda – którzy w finale pokonali duet: Jakub Sobaś i Mikołaj Florczyński. Trzecie miejsce wywalczył braterski duet: Kamil i Patryk Świerczowie, gorąco oklaskiwany przez swoje urocze i urodziwe sympatie.

Po ostatnim gwizdku sędziego (zarazem koordynatora zawodów, nieocenionego Waldemara Kani) nadszedł czas ceremonii zamknięcia, podczas której wręczono dyplomy i puchary (wręczali je: Waldemar Kania i wiceprezes Stowarzyszenia Sportowego FAIR PLAY – Sebastian Wiaderny). Najbardziej okazały puchar, za pierwsze miejsce, trafił do rąk duetu: Kuleta/ Duda. Puchar za drugie miejsce odebrali bracia Świerczowie, a za trzecie duet: Florczyński/ Sobaś.

Wszyscy uczestnicy rozchodzili się w znakomitych humorach, żałując jedynie, że to już ostatni wakacyjny turniej…

Mecz o III miejsce

Kamil Świercz/ Patryk Świercz – Maciej Kuleta/ Mikołaj Kuleta 2 – 0 (21 – 18, 21 – 11)

Finał

Arek Kuleta/ Karol Duda – Jakub Sobaś/ Mikołaj Florczyński 2 – 0 (21 – 13, 21 – 19)