REKLAMA

Artystycznie i na sportowo w ferie w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Drugi tydzień ferii w Stąporkowie rozpoczął się od gminnego turnieju w tenisa stołowego w hali sportowej. W tym samym czasie w Domu Kultury trwały już artystyczne zajęcia. 

REKLAMA

Ferie w Stąporkowie to codziennie mnóstwo zróżnicowanych zajęć dla dzieciaków. W pierwszym tygodniu grupa pod opieką instruktorów z MGOKiS gościła między innymi w kinie w Skarżysku-Kamiennej, brała udział w warsztatach plastycznych, sesji fotograficznej, czy warsztatach tworzenia różności z filcu. Te drugie powtórzono także na start drugiego tygodnia ferii. I bardzo podobały się one uczestniczącym w nich dzieciakom –„Przyszłyśmy tutaj, bo można się nauczyć różnych ciekawych, nowych rzeczy. Można tutaj odkryć swój talent. Mnie bardzo interesuje na przykład szycie i tutaj na tych zajęciach mogłam to zrobić.” – opowiada nam Gabrysia, a Julia dodaje –„Mogłyśmy zrobić naszyjniki, wisiorki, mnóstwo rzeczy. Ja na pewno będę wracać na te zajęcia” – zapewnia Julia.

REKLAMA

Każdego dnia w warsztatach organizowanych przez Miejsko-Gminnym Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie udział bierze około 30 dzieci. Nad ich bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy także prowadzą zajęcia. Te związane z kulturą to jednak nie wszystko. W poniedziałek w gminnej hali sportowej odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego –„Razem z domem kultury zorganizowaliśmy turniej tenisa stołowego. Uczestniczyło w nim dwunastu zawodników z naszych pobliskich szkół: ze szkoły dwój, z jedynki,  szkoły w Niekłaniu, a dwóch zawodników mieliśmy z placówki w Stadnickiej Woli. Pierwsze miejsce zdobył zawodnik ze szkoły z Niekłania Olek Purtak, drugi był Krzysiek Rupniewski z dwójki w Stąporkowie, a trzecie miejsce zajął Adaś Kowalczyk ze Stadnickiej Woli.” – opowiedział nam Łukasz Kwiecień, instruktor sportu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy, a najlepsi ufundowane przez gminę puchary.

Zimowe półkolonie w Stąporkowie zakończy wielki bal karnawałowy. Zaplanowano go na najbliższy piątek od godziny 14:00.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *