REKLAMA

Asfalt na Piłsudskiego już jest. Niebawem przejedziemy nową ulicą [wideo, zdjęcia]

W środę rozpoczęło się wylewanie ostatniej warstwy asfaltu na odcinku ulicy Piłsudskiego: od ronda przy Ekonomiku do skrzyżowania z Warszawską. Jezdnia po tym zabiegu w zasadzie jest gotowa do jazdy, ale ruch wróci na nią kiedy tylko zielone światło dadzą jednostki zajmujące się organizacją komunikacji – między innymi odpowiedni wydział ze Starostwa Powiatowego oraz konecka Policja. 

REKLAMA

„Ruch wróci natychmiast z chwilą kiedy zostaną zakończone techniczne prace, a to będzie już dzisiaj, ale też kiedy zostaną wykonane uzgodnienia dotyczące zmiany organizacji ruchu drogowego, dlatego że tak jak poprzednio wyłączenie z ruchu było przedmiotem uzgodnień z organami, które nadzorują, w tym sensie układ komunikacyjny – tak i w drugą stronę wymaga to tej samej korespondencji i tych samych decyzji. Myślę, że to będzie jeszcze w tym tygodniu […] Wniosek o zmianę organizacji ruchu i dopuszczenie do użytkowania tej części drogi z układem komunikacyjnym obejmującym wjazd i zjazd z ulicy Piłsudskiego w Warszawską i z ulicy Targowej musi zostać rozpoznany przez właściwe instytucje w tym: Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego z pozytywną opinią Wydziału Ruchu Drogowego Policji Państwowej” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Na kolejnym odcinku ul. Piłsudskiego, czyli od skrzyżowania z ul. Warszawską w kierunku ul. Iwo Odrowąża trwają intensywne roboty brukarskie –„Widać, że priorytetem jest ułożenie warstwy rynsztokowej, która będzie oddzielać miejsca postojowe i chodniki od części jezdni, dlatego że jak najszybciej wykonawca chce doprowadzić do możliwości ułożenia warstwy bitumicznej i znów udrożnienia tej ulicy Piłsudskiego, co myślę że w ciągu najbliższych kilku tygodni nastąpi. Natomiast uzupełnienia są robione na bieżąco tych powierzchni brukowanych”  – mówi Obratański.

REKLAMA

W obrębie Placu Kościuszki prowadzone są wciąż roboty przy instalacjach – integrowany jest  system kanalizacji deszczowej tak by wody opadowe mogły swobodnie przepływać z ulic i nie stwarzały zagrożenia dla całego centrum. Kiedy koniec prac? Gmina stoi na stanowisku, że wszystkie zadania związane z ulicami w centrum miasta mają zakończyć się do końca czerwca –„Mniej więcej raz na dwa dni dopytuje o to wykonawcę i uzyskuje potwierdzenie, że on podtrzymuje swoje deklaracje. Sądząc po wysiłkach na placu budowy jest powód do ostrożnego optymizmu” – dodaje burmistrz.

Natomiast prace przy samej płycie rynku prawdopodobnie potrwają do jesieni. To oddzielne zadanie, na którego wykonanie zgodnie z podpisanymi umowami jest nieco więcej czasu.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Asfalt na Piłsudskiego już jest. Niebawem przejedziemy nową ulicą [wideo, zdjęcia]

 1. Ulica będzie otwarta dla ruchu kiedy „zostaną wykonane uzgodnienia dotyczące zmiany organizacji ruchu drogowego” Obratanski, chłopie miałeś długie miesiące na na te uzgodnienia a nie teraz kiedy ulicę trzeba oddać do użytku mieszkańcom Końskich. Projekty związane z budowa drogi były znane przynajmniej od roku.

 2. Ze wszystkiego zauważył akurat to.
  Po powiększeniu zdjęcia Pszczółka Maja w niebieskich barwach.
  Zależy od wyobraźni skoro to aż taka zagadka.

 3. Kto odpowiada za ten burdel w Końskich z drogami, skwerkiem, parkiem i innymi drogami które są jak ser. Powinno się takiego czy takich powiesić za jajca i powinni z własnej kieszeni oddawać pieniądze ludziom, którzy stracili pieniądze przez ich niekompetencję.

 4. M z transformacji 28 maja 2022 at 11:54 - Reply

  Komentarz dla Wujka. Wujku, za ten określony przez Ciebie burdlem stan odpowiada Balcerowicz i Ci którzy mu przyklaskiwali przez ponad 30 lat…Zweryfikuj czy sam w tym nie brałeś czasem udziału…

 5. Do M z transformacji…Czuję w tobie pisiora czyli sierotę po komunie mieszkającego na osiedlu k. targu co to ci sie nie udało w życiu bo jesteś za głupi i za leniwy na demokracje i normalnie życie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *