REKLAMA

Aż pięciu laureatów konkursu o Złote Pióro Burmistrza Końskich! [wideo, zdjęcia]

Już po raz siódmy polonistki Katarzyna Drzazga ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Justyna Maliborska ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli zorganizowały gminne dyktando dla uczniów szkół ‚O złote pióro burmistrza’. Tym razem mamy aż pięciu laureatów tych ortograficznych zmagań!

REKLAMA

Konkurs, który naprzemiennie odbywa się w szkole w Stadnickiej Woli lub w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich tym razem zorganizowano w tej drugiej placówce. Otworzyli go: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrz Krzysztof Jasiński w towarzystwie naczelnik oświaty w gminie Krystyny Milcarek oraz dyrektorów szkół organizatorów – Jarosława Drzazgi i Czesława Staciwy –„Język polski nie jest językiem łatwym. Różni się między tym co się pisze, a tym co się czyta. Dla cudzoziemców to rzecz często nie do pokonania, ale każdy język ma swoją specyfikę, urodę. Język polski jest tym co czyni nas odrębnymi, wyjątkowymi, jest nośnikiem naszej tradycji, literatury, kultury. […] To jest sprawdzian naszego stosunku do kultury, języka, słowa pisanego. Życzę jeszcze raz sukcesów!” – mówił do młodzieży biorącej udział w konkursie burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Przy okazji konkursu padła też bardzo ciekawa deklaracja –„Dzisiaj jest siódma edycja konkursu. Mam nadzieję, że szczęśliwa siódemka przyniesie szczęście. Tak się zastanawiam… proszę mi przypomnieć pani naczelnik by na dziesiątą edycję konkursem objąć oprócz uczniów również dorosłych. Spróbujemy rozpropagować to wśród nauczycieli, urzędników tak by zrobić z tego Wielkie Koneckie Dyktando. A już dziś mogę powiedzieć, że jeśli do tego dojdzie będę jednym z ochotników piszących dyktando” – zdradził Krzysztof Obratański.

Następnie burmistrz Obratański odczytał dyktando, którego autorkami w tym roku były panie Anna Dzierzgwa z SP Rogów i Anna Fidor  z SP Kopaniny.

Czytanie kontynuowały nauczycielki będące w jury. Po godzinach pisania i sprawdzania prac poznaliśmy laureatów oraz finalistów: 

Laureaci: Anna Koroch /Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich/
Paweł Kos /Szkoła Podstawowa w Rogowie/
Wiktor Wołczyński /Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich/
Martyna Jabłońska /Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich/
Maja Sękowska /Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli/

Wyróżnienia: Karolina Grabarczyk /Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich/
Weronika Adamus /Szkoła Podstawowa w Kazanowie/
Klaudia Makuch /Szkoła Podstawowa w Kazanowie/
Kinga Biniek /Szkoła Podstawowa w Kopaninach/
Aleksandra Bury /Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich/

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci natomiast odebrali nagrody ufundowane przez Burmistrza MiG Końskie. Były to długopisy w symbolicznym złotym kolorze.

Dodajmy, że Komisja Konkursowa pracowała w składzie: Anna Dzierzgwa (przewodnicząca), Anna Fidor, Urszula Jasińska, Anna Wikiera, Marta Płocińska, Renata Robak, Wioletta Malicka, Aneta Kijewska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *