REKLAMA

Babcie i dziadkowie będą czytać książki przedszkolakom ze Smykowa [zdjęcia]

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka Przedszkole w Smykowie zorganizowało akcję pod tytułem „Droga babciu i dziadku otwórzcie bajeczkę i poczytajcie nam troszeczkę – jest to fajna sprawa i super zabawa – fantazję rozwijamy i się wyciszamy” zachęcającą do czytania bajek z babcią lub dziadkiem. Akcja rozpocznie się w piątek 21 stycznia i potrwa do 21 lutego.

REKLAMA

Codziennie przez 1 miesiąc w każdej z grup jeden dziadek lub babcia o godzinie 10:30 przez 15 minut w tle muzyki klasycznej będzie czytać wybraną książkę z nowo powstałej biblioteczki. Co więcej przedszkole przewidziało dla każdej babci i dziadka ciekawe niespodzianki.

REKLAMA

Inicjatywa powstała dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Placówka utworzyła bibliotekę dla przedszkolaków i ich rodziców, a także zakupiła 245 pozycji edukacyjnych, takich jak bajki, legendy, pozycje tematyczne, o dobrym wychowaniu, encyklopedie i wiele innych. Książki ułożone są na specjalnym podświetlanym regale, którego zadaniem jest zachęcić dzieci do czytania.

Wszystkie przedszkolaki oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z przedszkolną z biblioteczką, a także wypożyczać wybrane książki zgodnie z obowiązującym regulaminem.

„Pamiętaj Czytelniku Drogi, że książka Twą wyobraźnię rozwinie, sprawi, że Twe myśli będą pozytywne, a nauka będzie szła jak z płatka”– oto motto towarzyszące biblioteczce. Dyrekcja przedszkola śle podziękowania Sylwii Dulewicz, inspektorowi ds. Oświaty w Gminie Smyków za pomoc w realizacji programu.

Zdjęcia [źródło: Przedszkole w Smykowie na Facebooku]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *