REKLAMA

Bądź widoczny! Akcja policji z odblaskami [wideo, zdjęcia]

W okresie około święta zmarłych policjanci z koneckiej jednostki w związku z dużym natężeniem ruchu spowodowanym dniem „Wszystkich Świętych” prowadzili działania pn. „Bądź Widoczny”. Wielu konecczan w tych dniach otrzymało od nich odblaski, które potrafią uratować życie. 

REKLAMA

„W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych zachęcamy wszystkich pieszych do noszenia elementów odblaskowych. Zarówno w obszarze zabudowanym, poza obszarem zabudowanym, jak i w miejscach mniej oświetlonych” – mówi sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich podkom. Sylwia Sobczyńska oraz sierż. Marta Przygodzka prowadziły działania w rejonie Targowicy Miejskiej w Końskich pn. „Bądź Widoczny”. Policjantki mając na celu popularyzację noszenia elementów odblaskowych, wręczały je pieszym, których napotkały na swojej drodze. Główną ideą tego projektu było zachęcenie niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko wtedy, kiedy wymagane jest to przez przepisy prawa.

W listopadzie funkcjonariusze z Końskich wspólnie z seniorami będą podczas podobnej akcji zachęcać do noszenia odblasków.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *