REKLAMA

Bądź widoczny na drodze. Akcja policji z przedszkolakami [wideo, zdjęcia]

Konecka policja nie ustaje w organizowaniu różnych działań prewencyjnych. Tym razem funkcjonariusze uświadamiali dzieci z Akademii Przedszkolaka jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Wspólnie stworzono nawet piosenkę opowiadającą o odblaskach. 

REKLAMA

„Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Końskich została zaproszona grupa przedszkolaków, aby wziąć udział w działaniach profilaktycznych skierowanych dla najmłodszych. Celem spotkania było pokazanie przedszkolakom poprzez wspólną zabawę i muzykę, jak ważny jest element odblaskowy noszony u każdego malucha” – mówiła nam sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Spotkanie policjantów z przedszkolakami z Akademii Przedszkolaka miało miejsce w czwartek. Młodzi prelegenci mogli od wewnątrz zobaczyć tutejszą jednostkę policji wraz z radiowozami wykorzystywanymi przez funkcjonariuszy podczas służby. Głównym celem spotkania było jednak poruszenie tematyki związanej z bezpieczeństwem na drodze m.in. jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych, czy też przypomnienie jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych po zmroku. Oprócz funkcjonariuszy, podczas spotkania zjawił się gość specjalny, czyli koziołek SPOKO – maskotka świętokrzyskiej policji. Maluchy zaśpiewały swoim gościom piosenkę, a w zamian otrzymały od koziołka elementy odblaskowe oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia z policjantami oraz koziołkiem SPOKO.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *