REKLAMA

Bal charytatywny Mechanika w Hotelu Arkadia [wideo, zdjęcia]

Dokładnie 180 osób bawiło się w sobotę na balu charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mechanika. To była pierwsza taka impreza. 

REKLAMA

To był pierwszy bal „Przyjaciół Mechanika”, ale wydaje się, że na pewno nie ostatni, bo goście dopisali, a organizacja imprezy była znakomita. Pomysł na stworzenie wydarzenia, które ma pomóc uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin wypłynął jednocześnie z wielu środowisk związanych z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. Wśród organizatorów tej imprezy należy wymienić dyrektor szkoły Beatę Jakubowską, przewodniczącą Rady Rodziców Jolantę Augustyniak oraz prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika Antoniego Szkurłata. Dużą rolę odegrał także gospodarz – właściciel Hotelu Arkadia Ryszard Żyszczyński.

„To pomysł pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ona nam zaszczepiła ten pomysł, a myśmy przystali i po prostu zrealizowaliśmy go już wspólnie.” – mówił nam Antoni Szkurłat, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika.

REKLAMA

„Chciałabym tutaj w tym momencie bardzo serdecznie Państwu podziękować. Za to, że wystąpiliście z inicjatywą organizacji tego balu charytatywnego. Chciałabym bardzo gorąco podziękować również Ryszardowi za to przyjął nas w swoim lokalu, ponieważ cel jest szczytny i mam nadzieję, że pieniądze które dziś zgromadzimy przeznaczymy na pomoc dla uczniów naszej szkoły, w tym między innymi dla Kacpra Walewskiego oraz innych uczniów. Bardzo serdecznie jeszcze raz Państwu dziękuję.” – doceniała rolę współorganizatorów dyrektor ZSP nr 1 Beata Jakubowska.

„Staramy się by goście byli zadowoleni. Presję miałem też dlatego, ze Antoni był moim wychowawcą z technikum, także nie było przeproś tylko musi być wszystko jak trzeba.” – tłumaczył Ryszard Żyszczyński, właściciel Hotelu Arkadia.

W trakcie wieczoru nie tylko się bawiono. Organizatorzy zapewnili gościom moc  atrakcji. Najważniejszym punktem nocy była licytacja przedmiotów przekazanych przez przyjaciół mechanika. Wśród nich odnaleźć można było rękodzieło, czy gadżety przekazane przez artystów, sportowców i polityków. Cały czas prowadzona była też zbiórka pieniędzy, które przekazane zostaną uzdolnionej młodzieży. Duża część kwoty trafi także do Kacpra Walewskiego, ucznia ZSP1. Kacper wraz z dwójką braci i babcią, która ich wychowuje w grudniu stracił dom w wyniku wybuchu gazu (o tej sprawie więcej znajdziecie TUTAJ). O finansowym wyniku balu poinformujemy Państwa w innym artykule.

Przez całą noc gościom Hotelu Arkadia do tańca przygrywał znakomity zespół Kramer Band. Zobaczcie jak się bawili.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *