REKLAMA

Bal charytatywny Nowego Ogólniaka w Markizie [wideo, zdjęcia]

Stowarzyszenie na rzecz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich już po raz drugi zorganizowało bal charytatywny. Środki, które zebrano zostaną przekazane na stypendia dla uczniów oraz dla potrzebujących dzieci. 

REKLAMA

Na początku balu, który odbył się w Sali Bankietowej Markiz zaprezentowali się organizatorzy tego wydarzenia. W ich imieniu głos zabrała Beata Salata, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. –„Chciałabym żeby ten wieczór był dla Państwa szczególny. Są wśród nas ludzie, którzy byli w zeszłym roku i są ponownie. To znaczy, że nie nadużyliśmy Państwa zaufania i jeszcze raz powierzyli Państwo ten wieczór nam. Natomiast Ci, którzy są pierwszy raz to chciałabym by to był taki raz, który się ciągle chce powtarzać. Życzę Państwu, żeby tu w tym miejscu wszyscy Państwo tworzyli jedną rodzinę, która ma jeden cel, bo celem dzisiejszego balu oprócz wspaniałej zabawy jest również pomoc dla uczniów II Liceum, ale i dla tych, którzy kształcą się w zawodzie.” – mówiła we wstępie dyrektor Salata.

W ubiegłym roku podczas balu zebrano 22 tysiące złotych. Pieniądze te przekazano na siedem stypendiów dla uczniów, część kwoty została przeznaczona na organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej oraz organizację obchodów 70-lecia „Nowego Ogólniaka”. Dochód z tegorocznego balu ma także zostać przekazany na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży, ale i na wsparcie dla uczniów z uboższych rodzin.

REKLAMA

Na stypendia dla uczniów podczas tej wyjątkowej nocy zbierała także Fundacja Świętego Mikołaja reprezentowana przez Agnieszkę Woźniak, anglistkę z II LO. Dotychczas w akcjach związanych z tą fundacją od 2012 roku społeczność liceum zebrała ponad 73 tysiące złotych. To pozwoliło ufundować 34 stypendia. W sobotę działania fundacji można było wesprzeć kupując specjalne bombki.

Podczas balu można było nabywać także specjalne cegiełki w postaci serduszek. Dochód z nich zostanie w pełni przekazany na rzecz Domu Dziecka Stąporkowie. –„My niedawno byliśmy tam w tym domu dziecka. Potrzeby są naprawdę ogromne. Za wsparcie z góry bardzo serdecznie dziękuję.” – powiedziała do zgromadzonych Monika Jedynak, komendant OHP w Końskich.

Po godzinie 22 w Markizie odbyła się aukcja, którą poprowadził ksiądz Piotr Skowroński. Do wylicytowania były między innymi gadżety od znanych sportowców, artystów oraz polityków. Ważnym elementem balu była także loteria fantowa. Każdy z gości mógł wylosować rękodzieło przygotowane przez uczniów oraz przyjaciół koneckiego II LO. O finansowych wynikach balu poinformujemy Państwo w najbliższych dniach.

W balu charytatywnym „Nowego Ogólniaka” wzięło udział wielu lokalnych działaczy. Wśród nich wypatrzyliśmy między innymi posła ziemi świętokrzyskiej Artura Gieradę, byłego burmistrza Michała Cichockiego, szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Roberta Plecha, lidera powiatowych struktur partii Nowoczesna Piotra Banasika, czy wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Końskich Lidię Wiśniewską.

Zabawę dla wszystkich gości w brawurowy sposób prowadził DJ Eryk.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *