REKLAMA

WIDEO: Studniówka I LO z Końskich z zespołem Top Girls!

W sobotę o godz. 18.00 w sali bankietowej Astoria w Końskich rozpoczęła się studniówka 2020 I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich. Niespodzianką dla maturzystów był koncert grupy Top Girls! 

REKLAMA

W zabawie wzięło udział łącznie około 280 osób. Bal zaczął się od poloneza reprezentacyjnego, którego zatańczyło 12 par, a w pierwszej szli Jakub Dajer i Wiktoria Kozłowska. Układ przygotowały nauczycielki:  Renata Gałązka – Skowron oraz Renata Jakubowska.

Następnie przemawiał dyrektor I LO Wojciech Jasnos, przedstawiciele rodziców: Beata Dajer i Piotr Obara oraz uczniowie Aleksandra Maciejczyk i Hubert Zaleśny. Po tym wręczono kwiaty dyrektorowi oraz wychowawcom poszczególnych klas: Dorocie Pałgan, Sylwii Fidor, Monice Mączyńskiej, Piotrowi Mireckiemu, Piotrowi Frącowi. Na koniec części oficjalnej uczniowie wszystkich pięciu klas kolejno odtańczyli tradycyjnego poloneza.

REKLAMA

Zanim młodzież zasiadła do stołów, by delektować się wybornym jedzeniem przygotowanym przez obsługę sali bankietowej Astoria wzniesiono jeszcze toast szampanem.

My zaś podpytywaliśmy maturzystów o ich wrażenia z lat spędzonych w murach najstarszej koneckiej szkoły –„Myślę, ze bardzo przyjemnie, miałam bardzo fajna klasę. Wszystkim bardzo się podobało w tej szkole i była bardzo dobra atmosfera” -mówiła nam Julia, a Hubert dodawał – „Stary Ogólniak słynie z dobrej atmosfery w szkole i to jest to, czym możemy się poszczycić. Oprócz tego, że jest nauka, oprócz tego, że przygotowujemy się do matury, to jest atmosfera rodzinna, wszyscy się lubią i też bardzo dobrze będę wspominał to liceum”
A czego maturzyści życzą sobie i przyjaciołom ze szkolnych ław? –„Przede wszystkim zdania matury i dostania się na dobre studia i żeby wszystkie ich marzenia się spełniły” – mówili nam Julia i Hubert.

Tak jak uczniowie dobrze będą wspominać szkołę i grono pedagogiczne, tak dyrektor i nauczyciele mają równie dobre wspomnienia związane z rocznikiem, który za chwilę opuści I LO w Końskich –„Zwykliśmy mówić, że każdy jest wyjątkowy, ale w istocie coś w tej definicji jest. To są przecież ludzie, którzy są niepowtarzalni co roku. Są jakieś szczególne sytuacje, które utkwią nam w pamięci. Szczególne wydarzenia, szczególne zachowania. Na pewno w tym roczniku jest moc emocji, z którymi trudno będzie się rozstać, jak i gronu pedagogicznemu również. Nie chciałbym konkretnie wskazywać, ale są uczniowie, którzy w szczególny sposób utkwili w pamięci. Jest tu jeden z uczniów, który pomimo, iż sukcesów ogromnych nie zdobywał na polu edukacyjnym, to upamiętnił się faktem, gdy krzyczał przez okno: „kocham I Liceum” – opowiadał nam Wojciech Jasnos, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich.

Dyrektor za naszym pośrednictwem wszystkim swoim maturzystom składa także szczególne życzenia -„Ta docelowa meta, do której brniemy w liceum ogólnokształcącym. Chcielibyśmy, żeby ta dobrze zdana matura otworzyła drzwi przed naszymi wychowankami na wymarzone uczelnie, żeby jako dorośli ludzi byli szczęśliwi i żeby ich plany spełniały się jak najowocniej” – mówił nam dyrektor Jasnos.

Grupa Top Girls porwała do tańca wszystkich uczestniczących w studniówce

Młodzież ze „Starego” w kolejnych godzinach balu bawiła się znakomicie, a do tańca przygrywał im Prestige Band Michała Augustyniaka. Apogeum imprezowania miało zaś miejsce około godziny 21:00. Wtedy to na scenę wkroczył zespół disco-polo Top Girls. Koncert twórczyń choćby takiego hitu jak „Mleczko” to prezent dla maturzystów od właścicieli sali Astoria Andrzeja i Piotra Kudłaczów. I trzeba przyznać, że prezent niezwykle udany, bo dziewczyny z bandu do tańca porwały chyba wszystkich uczestniczących w studniówce. Fragmenty koncertu znajdziecie w naszym wideo.

Poniżej live nagrany podczas Poloneza Reprezentacyjnego, skrót wideo oraz bogata fotogaleria:

Studniówka I LO w Końskich. Więcej wkrótce w naszym portalu

Posted by TKN24.pl on Saturday, 25 January 2020

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *