Neptun z awansem do juniorskiej ekstraklasy! Wigry – Neptun 2:2

Mamy to! Mamy awans! Piłkarze Arkadiusza Jarząba choć przegrywali w Suwałkach 2:0 to doprowadzili do remisu 2:2 i ostatecznie awansowali do Centralnej Ligi Juniorów!

Zobaczcie jak po zwycięskim remisie cieszyli się młodzi zawodnicy MKS Neptuna Końskie:

Nasi zawodnicy stracili dwie bramki w pierwszej fazie spotkania, ale do przerwy było już 2:1. Drugą odsłonę Neptun zdominował, a Wigry kompletnie opadły z siły. W 65. minucie nasi doprowadzili do remisu i tego cennego rezultatu nie oddali do końca. Remis dał konecczanom awans, bo w pierwszym spotkaniu u siebie zwyciężyli 3:2! Gratulacje!

Wigry - Neptun 9

Fragment drugiej połowy:

Poniżej prezentujemy zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy dla Was:

Kooonieeeeec! NEPTUN REMISUJE 2:2 NA WYJEŹDZIE Z WIGRAMI SUWAŁKI I AWANSUJE DO CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! TO HISTORYCZNY SUKCES KONECKIEGO ZESPOŁU! HISTORYCZNY SUKCES KONECKIEJ PIŁKI NOŻNEJ!

Przedłuża się doliczony czas gry.

90. minuta – Sędzia doliczył 3 minuty! Neptun cały czas się dzielnie broni i utrzymuje korzystny dla siebie rezultat. Jest 2:2.

87. minuta – Kolejne minuty upływają, a w spotkaniu ciągle remis!

83.minuta – Końcówka to znów wyrównana gra. Nasi uważają na to by nie popełnić błędu, cały czas na tablicy 2:2.

78. minuta – Cały czas korzystny dla nas wynik – 2:2.

72. minuta – Neptun cały czas prowadzi grę. Wciąż utrzymuje się wynik remisowy 2:2

Wigry - Neptun 8

Juniorzy Neptuna ciągle w natarciu!

69. minuta – Piękny strzał w poprzeczkę Łukasza Ryszkiewicza (zmienił Pawła Mendygrała). Neptun prowadzi grę, Neptun atakuje!

65. minuta – Neptun doprowadza do remisu! Znów samobójcze trafienie Wigier! Jakub Banasik dośrodkowywał z lewej strony, piłka wpadła na głowę jednego z obrońców z Suwałk i przelobowała bramkarza gospodarzy. Na ten moment to my jesteśmy w Centralnej Lidze Juniorów!!!

55. minuta – Wciąż bez zmian, Neptun jest lepszy, ale na tablicy utrzymuje się wynik 2:1.

50. minuta – Neptun cały czas w natarciu, ale ciągle utrzymuje się wynik 2:1. Wiemy, że po Pawła Mendygrała przyjedzie karetka pogotowia. Nasz zawodnik atakował piłkę szczupakiem i nadział się na buta jednego z rywali.

Trwa przerwa w spotkaniu Wigry – Neptun. Przypominam gospodarze prowadzą 2:1 i na ten moment to oni są jedną nogą w Centralnej Lidze Juniorów. Mamy dla Was wideo z ostatnich chwil przed tym spotkaniem – z rozgrzewki oraz rozmów motywacyjnych w szatni:

Koniec pierwszej połowy: Wigry prowadzą 2:1! ! ! Jeden z zawodników z Suwałk tuż przed przerwą wbił piłkę do własnej siatki.

Sędzia aż o 7 minut przedłużył pierwszą połowę. To dlatego, że Paweł Mendygrał doznał poważnej kontuzji  i bardzo długo nie podnosił się z murawy. Wiemy, że zdrowiu zawodnika nie zagraża niebezpieczeństwo, ale musiał on opuścić plac gry.

40. minuta – Na boisku nie zmienia się nic. Neptun próbuje atakować, ale to Wigry kontrolują grę. Wciąż gospodarze prowadzą 2:0.

32. minuta – Konecczanie przegrywają już 2:0. Zespół wygląda niestety dużo gorzej niż na własnym boisku. Awans do Centralnej Ligi Juniorów znacząco się oddala.

25. minuta – Niestety Neptun przegrywa 1:0. Bramkę straciliśmy po rzucie karnym.

23. minuta – Jak donosi nasz korespondent z Suwałk –„Gra cały czas wygląda nerwowo, prawie wszystko dzieje się w środku boiska. Ciągle 0:0”

16. minuta – Wciąż remis 0:0. Najlepszą sytuację do tej pory miał Bartek Sidor, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

Poniżej zdjęcia z pierwszej części meczu. W Suwałkach mamy 12 minutę spotkania i wciąż bezbramkowy wynik:

4. minuta – Gra jest wyrównana, w większości toczy się w środkowej części boiska.

Przez całe spotkanie będziemy dla Państwa odświeżać ten wpis – informując o golach i najważniejszych wydarzeniach na boisku.

Zawodnicy właśnie rozpoczynają grę – skład Neptuna znajdą Państwo w tym wpisie nieco niżej.

Zobaczcie poranny rozruch juniorów Neptuna przed tym niezwykle ważnym spotkaniem:

Skład Neptuna Końskie: Michał Wodecki, Kacper Kos, Adam Kamont, Jakub Ziębaczewski, Paweł Mendygrał, Łukasz Skalski, Kamil Kowalczyk, Cezary Madej, Jakub Banasik, Piotr Zieliński, Bartłomiej Sidor
Ławka: Bartosz Kurp, Karol Bomba, Dominik Gąszcz, Dominik Młodziński, Patryk Wiaderny, Tomasz Staromłyński, Łukasz Ryszkiewicz.

Dzisiaj na kilka godzin przed barażem o Centralną Ligę Juniorów piłkarze Neptuna odbyli tylko lekki rozruch. Trener Jarząb nie przeprowadzał typowego treningu nie chcąc narażać swoich podopiecznych na urazy, czy zmęczenie.

Juniorzy Neptuna podczas porannych zajęć.

Neptun w Suwałkach 1

Na zdjęciu widać jak nasi juniorzy zapoznają się z obiektem.

Nasi piłkarze już wczoraj zameldowali się w dalekich Suwałkach. Zaraz po przyjeździe zapoznawali się oni z obiektem i murawą na której przyjdzie im grać. –„Poziom obiektu tutaj jest dla nas czymś nowym. idealnie przygotowana murawa, ładny stadion. Jest tak jak przystało na drużynę pierwszoligową jaką są Wigry.” – poinformował nas Jacek Sztandera działacz Neptuna.

W ubiegłą środę dwie bramki dla koneckiego zespołu zdobył Jakub Banasik, jedną dorzucił Piotr Zieliński. Wtedy w składzie MKS-u nie mogli wystąpić Paweł Mendygrał i Jakub Ziębaczewski. Teraz obaj piłkarze powrócili już do składu po pauzie za kartki.

By wejść do piłkarskiego raju Neptun po prostu nie może przegrać (chyba, że przegra przy wysokim wyniku – np. 4:3). Remis lub jakakolwiek wygrana daje naszym awans do Centralnej Ligi Juniorów.