REKLAMA

Relacja wideo: Dzień otwarty w szkołach ponadgimnazjalnych

W piątek w szkołach średnich, które mieszczą się w Końskich zorganizowano dzień otwarty. Do wszystkich placówek na terenie Końskich uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz ostatnich klas gimnazjalnych przybywali bardzo chętnie. 

REKLAMA

Dzień otwartych drzwi zorganizowano w godzinach od 9:00 do 14:00, ale pod niektórymi placówkami już tuż po godzinie 8:00 gromadziła się młodzież – często wraz ze swoimi rodzicami, czy wychowawcami. Po to by pokazać się ewentualnym przyszłym uczniom szkoły przygotowały mnóstwo atrakcji.

I tak np. w I Liceum Ogólnokształcącym można było potańczyć ‚Belgijkę’ – taniec, z którego znana jest ta placówka. Podczas spotkań, a także w formie konkursów, quizów oraz warsztatów nauczyciele oraz uczniowie prezentowali ofertę edukacyjną tej szkoły, a przybyli młodzi goście mogli zadawać wszelkie pytania i uzyskać na nie odpowiedzi. Nie zabrakło występów artystycznych, czy pokazów sportowych.

REKLAMA

Zdjęcia z I LO im. KEN w Końskich:

W II Liceum Ogólnokształcącym na przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów czekała moc warsztatów i różnych gier naukowych. W ‚Nowym’ urządzono między innymi grę terenową z atrakcyjnymi upominkami i nagrodami. Można było wziąć udział w warsztatach biologicznych np. pod hasłem ‚Wiem co jem’, quizie historycznym oraz meczu fizycznym. Dzień otwarty w tej szkole cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Zdjęcia z II LO w Końskich (autor – Piotr Malinowski):

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich zaprosił już po raz kolejny na piknik ‚Zdrowo i sportowo’ z EKOnomikiem. W programie były między innymi: spotkanie z dietetykiem, modelowanie sylwetki, prezentacja i degustacja zdrowych posiłków. Przez cały dzień trwał tam także turniej e-sportowy, z którego relację na żywo można było oglądać na fanpage szkoły. Z kolei Barbara Więcław – nauczycielka w tej placówce i wolontariuszka DKMS Polska prowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Zdjęcia z ZSP nr 3 w Końskich:

Tradycyjnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 momentem kulminacyjnym dnia otwartego było wydarzenie ‚Mechanik Biega’. To kontynuacja co rocznych biegów, które niegdyś były organizowane przez tę szkołę pod hasłem ‚Polska Biega’. W rekreacyjnych zawodach udział wzięła prawdopodobnie niemal cała szkolna społeczność, ale i wielu uczniów z gimnazjów i podstawówek. Z kolei w szkole cały czas można było zwiedzać klasopracownie, rozmawiać z nauczycielami i poznawać ofertę edukacyjną tej jednostki.

Zdjęcia z ZSP nr 1 w Końskich – akcja ‚Mechanika Biega’:

Dużym zainteresowaniem w piątek cieszyła się popularna ‚Kanada’. Przybyli uczniowie pytali głównie o dwa kierunki: fryzjerski oraz mechanik pojazdów samochodowych. Ci, którzy dotarli do szkoły mogli spróbować się w zawodach – na przykład w pracowni fryzjerski praca trwała od otwarcia do zamknięcia placówki. Prezentowano także klasopracownie, opowiadano o dodatkowych zaletach tej szkoły jak np. możliwości zrobienia za darmo prawa jazdy, czy udziału w zagranicznych praktykach.

Zdjęcia z ZSP nr 2 w Końskich:

Ciekawy przebieg miał Dzień Otwarty w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Końskich. Zorganizowano go pod hasłem ‚Dzień Służb Mundurowych’. Młodzież, która postanowiła odwiedzić te szkołę mogła nie tylko zapoznać się z ofertą kształcenia, ale i nabyć praktyczne umiejętności – np. z obsługi broni i ratownictwa medycznego. Klasy mundurowe z ZDZ zaprezentowały pokaz musztry, swoje stoiska mieli też przedstawiciele policji i straży pożarnej.

Zdjęcia z ZDZ  w Końskich:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie dzień otwarty odbędzie się we wtorek 4 czerwca.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *