REKLAMA

Bardzo groźne burze mogą wystąpić w niedzielę w całym powiecie

Wstępna prognoza burzowa na niedzielę oraz na noc z niedzieli na poniedziałek przewiduje ekstremalne zagrożenie burzowe na terenie całego powiatu koneckiego. Oznacza to możliwość wystąpienia dużego gradu, gigantycznych ulew oraz bardzo silnego wiatru. Mogą także wystąpić tornada. Wszystkie te zagrożenia mogłyby spowodować wielkie szkody w naszym regionie.

REKLAMA

Grafika: Storm Chasers Świętokrzyskie.

Ekstremalne zagrożenie burzowe zostaje wydane dla zachodniej części województwa, w tym dla całego powiatu koneckiego głównie z powodu wysokiego ryzyka opadów dużego gradu do 5-8cm, niszczących porywów wiatru do 120-130 km/h, nawalnych opadów deszczu do 40-50mm, a także podwyższonego ryzyka wystąpienia silnego tornada, bądź kilku słabszych tornad.

Należy jednak mieć na uwadze, że jest to jedynie wstępna prognoza. W kolejnych aktualizacjach najsilniejsze burze mogą przenieść się lekko na wschód, choć mogą przenieść się również nieco na zachód. Gdyby wystąpił ten drugi scenariusz powiat konecki zostałby objęty dużym zagrożeniem burzowym. Burze sklasyfikowane jako duże zagrożenie również niosą za sobą duże opady, silny wiatr i najprawdopodobniej duże szkody wyrządzone na swej drodze, jednak nie tak wielkie jak w przypadku ekstremalnych burz.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *