REKLAMA

Relacja wideo: 43. Rajd Bab po Konecczyźnie

Mimo chłodu wynoszącego tuż przed startem minus 16 stopni Celsjusza mnóstwo osób i tak rozpoczęło wędrówkę po Końskich i okolicy w ramach 43. Rajdu Bab. To impreza, podczas której tradycyjnie odbywa się drużynowa rywalizacja. Tym razem zwycięzcami byli uczniowie z Białaczowa. 

REKLAMA

„Wyruszyliśmy z Końskich przez Stary Młyn, później taka leśna trasa, wracaliśmy przez Barycz do Kornicy i tutaj  w Wiejskim Domu Kultury w Kornicy odbywa się podsumowanie imprezy, zakończenie, ognisko, wręczenie dyplomów, pucharów medali i losowanie nagród” – informował nas Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

W tym roku na trasę tego chyba najpopularniejszego rajdu organizowanego przez koneckich miłośników turystyki aktywnej wyszło nieco ponad 240 osób, które szły w ponad 50 grupach po 3-6 osób w każdej. Zgłoszonych do rajdu było wielu więcej uczestników, ale przy tak mroźnej aurze i tak za wielki sukces trzeba uznać sobotnią frekwencję. Uczestnicy to nie tylko konecczanie, bo pojawiły się też osoby z Kielc, Skarżyska, Żarnowa, Opoczna, Białaczowa i innych miejscowości. To jedna z nielicznych imprez turystycznych, która ma w sobie element rywalizacji. –„Proste zadania, rekreacyjne są do wykonania typu rozwiązywanie wirówki, krzyżówki, proste testy, odgadywanie postaci z bajek. Staramy się dać szansę wszystkim. Kto wygra? Zobaczymy. W ostatnich latach wygrywali często dorośli ze Skarżyska, a w ubiegłym roku grupa młodzieżowa.” – opowiada Wojciech Pasek.

REKLAMA

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że I miejsce zajęła drużyna „Sześć Żółwi” ze Szkoły w Białaczowie, II miejsce drużyna „Gang Kołbionki” z tej samej placówki edukacyjnej, a trzecie ekipa „KTW BABA” ze skarżyskiego oddziału PTTK.  Podczas ceremonii zamknięcia Rajdu Bab wręczono też odznakę „Turysta Ziemi Koneckiej”, tym razem przypadła ona Katarzynie Biber ze Skarżyska-Kamiennej. Nagrody i wyróżnienia wręczali: naczelnik w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *