REKLAMA

Bardzo smaczna Koncecka Ryba z koncertem Mateusza Ziółko [fotorelacja]

Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy Konecka Ryba 2018 to impreza zastępująca powiatowe dożynki. W niedzielę stolicą powiatu w związku z tym wydarzeniem była Ruda Maleniecka, a na pierwszym planie była tytułowa ryba!

REKLAMA

Święto rozpoczęło się już we wczesnych godzinach porannych. Na zbiorniku wodnym w Maleńcu zorganizowano bowiem zawody wędkarskie o Puchar Starosty Koneckiego. Tuż przed 15 wydarzenia przeniosły się do samej Rudy. Tam ruszył dożynkowy pochód, a w nim szli przedstawiciele organizatora czyli powiatu ze starostą koneckim Bogdanem Soboniem i członkinią zarządu powiatu Dorotą Dudą na czele, a także przedstawiciele gmin naszego regionu wśród których wypatrzyliśmy między innymi wójta Fałkowa Henryka Koniecznego, wójta Smykowa Józefa Śliza, wójta Rudy Malenieckiej Leszka Kucę, wiceburmistrza Końskich Krzysztofa Jasińskiego oraz wielu innych polityków: posła Krzysztofa Lipca, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Agatę Binkowską, czy starającą się o fotel burmistrza Końskich Beatę Jakubowską. Dożynkową mszę świętą sprawował miejscowy proboszcz ks. Paweł Węgrzynowski, a podczas niej między innymi dokonano poświęcenia chleba oraz… ryb.  

REKLAMA

Na placu przy szkole w Rudzie Malenieckiej zorganizowano tradycyjny festyn, a na nim nie zabrakło choćby dmuchańców i zabaw dla dzieci, które ufundował rudzki Urząd Gminy. Gospodarze byli sponsorami także 500 porcji smażonego karpia, które rozdano wśród uczestników imprezy.

Podczas festynu zakupić można było także żywe ryby: karpie, sandacze, czy przepiękne, dorodne szczupaki. Wśród atrakcji wymienić należy także degustacje różnych rodzajów i potraw z ryb. Zorganizowano także konkurs na potrawę z ryby. Udział wzięły w nim między innymi koneckie restauracje, ZDZ Końskie, ZSP nr 3 z Końskich, zespół ludowy Rogowianka, czy Dom Pomocy Społecznej z Rudy Pilczyckiej. Nam do gustu najbardziej przypadły potrawy przygotowan przez przedstawicieli DPS-u, ale jury pierwszym miejscem nagrodziło Rogowianki.

Przepyszne potrawy z ryb serwował zespół Domu Pomocy Społecznej z Rudy Pilczyckiej.

Ten zespół zaprezentował się także w minikoncercie przybyłej publiczności. Posłuchać można było również występu zespołu Grad, Kubisiak i Wudarczyk. To band prezentujący… morskie i rybackie szanty. Na zakończenie dnia świetne widowisko dał znany między innymi z hitu „W płomieniach” wokalista Matuesz Ziółko.

Dodajmy, że całe Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy oraz festyn były dofinansowane w 85 % ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *