REKLAMA

Barszcz chrzanowy najsmaczniejszy na Festiwalu Zup w Niekłaniu [wideo, zdjęcia]

Fundacja Insipracja i Rozwój oraz Centrum Młodzieży i Wolontariatu po raz drugi zaprosiły mieszkańców regionu na „Festiwal Zup”. Wydarzenie odbyło się w sobotę na terenie Starej Piekarni w Niekłaniu w gminie Stąporków. Za najsmaczniejszą zupę jury wybrało barszcz chrzanowy. 

REKLAMA

„To już druga edycja naszego wydarzenia. Spotkało się tu dzisiaj osiem grup i osiem grup gotuje zupy. Mamy szacowne jury, które te zupy przetestuje, a do wygrania dla trzech najlepszych drużyn są artykuły kuchenne. Jest też nagroda publiczności dla zdobycia przez głosy publiczności. W tym roku nagroda główna dla najlepszej drużyny to złota chochla i to jest bardzo prestiżowa nagroda”  – mówi nam Alicja Woźniak, organizatorka wydarzenia.

REKLAMA

Osiem drużyn gotowało różne zupy, a oceniało je jury w składzie: influencerka Arbuza Zuza, czyli Zuzanna Lisowska znana z MasterChefa, dietetyk Marta Temperowicz i zawodowy kucharz Krzysztof Trojanowski. Kubki smakowe juroów ostatecznie zdecydowały o kolejności:

I miejsce – drużyna „Nieźle ugotowani”  (przygotowali barszcz chrzanowy)

II miejsce – „Kręcioły” (przygotowali zupę tajską)

III miejsce – „Sami Swoi” (przygotowali kwaśnicę niekłańską).

Nagrody dla najlepszych to sprzęt kuchenny, a zwycięzcy zgarnęli też „Złotą Chochlę”.

Swoją nagrodę przyznawali też turyści przybyli do Starej Piekarni. Dzięki ich głosom nagrodę publiczności zgarnęła ekipa „Szalone Garczki”. Na pięknym placu na przybyłych czekały też dodatkowe atrakcje takie jak Koło Fortuny, Lemoniada, Fotobudka 360, ścianka do robienia graffiti.

Zobaczcie relację wideo z tego smacznego wydarzenia! Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie ono w Niekłaniu kontynuowane.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *