REKLAMA

Bartek Gärtner modernizuje stare melodie ludowe. Powstają muzyczne perełki! [wideo, zdjęcia]

„Stare na nowe melodie ludowe”, projekt muzyczko-filmowy promujący muzyczne dziedzictwo kulturowe regionu koneckiego o takiej właśnie nazwie, powstaje dzięki studio muzycznemu Bartka Gärtnera w Komaszycach oraz Stowarzyszeniu Tradycji i Historii Oręża Polskiego i Unii Europejskiej RUDY. Biorą w nim udział okoliczni soliści i Zespół Ludowy Rogowianki.

REKLAMA

Pięć starych pieśni ludowych w różnych współczesnych stylistykach zaprezentują okoliczni soliści: Elwira Sibiga-Gärtner i Adam Mazur z Gowarczowa, Michał Trojanowski z Końskich oraz Natalia Boruń ze Stąporkowa. W klipach wystąpi i zaśpiewa również Zespół Rogowianka z Rogowa.

REKLAMA

Nagrania klipu do projektu ,,Stare na nowe melodie ludowe” z udziałem Zespołu Rogowianki, Skałki Piekielne

„Projekt grantowy jest to dialog międzypokoleniowy. Są to sesje wideo, zestawienie pięciu utworów w nowych wersjach i w starych wersjach. Stare wersje śpiewa zespół ludowy, natomiast nowe wersje są to aranżacje gitarowe, śpiewają je młodzi soliści. Stare wersje są filmowane w różnych miejscach z Piekielnego Szlaku, natomiast nowe w studiu nagraniowym. Będzie to zestawienie. Pięć odsłon starej i nowej wersji utworów w jednym ciągu, w jednym utworze na platformie You Tube” – mówi nam Bartek Gärtner.

Plenerem dla teledysków, bowiem muzyka będzie opatrzona również klipami, stał się w ubiegłym tygodniu pomnik przyrody ,,Skałki Piekło” pod Końskimi oraz  ruiny zamku w Modliszewicach.

Zespół Rogowianki podczas nagrań

Podobna inicjatywa była już realizowana w Gärtner Rec Studio. Powstała wówczas płyta zawierająca dziesięć aranżacji o nazwie „Melodie Piekielnego Szlaku”.

Projekt Finansuje LGD „U Źródeł”. Środki pochodzą z grantu Przedsięwzięcie nr 1.2.8 „Promocja dialogu międzypokoleniowego” w ramach poddziałania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wniosek złożyło Stowarzyszenie Tradycji i Historii Oręża Polskiego i Unii Europejskiej RUDY.

A kiedy będzie można usłyszeć stare melodie ludowe w nowym wydaniu? Każda z piosenek będzie miała swoją premierę w osobnym terminie. O ich emisji będziemy Państwa informować na bieżąco w tkn24.pl!

Zdjęcia (Gärtner Rec Studio):

 

REKLAMA

One thought on “Bartek Gärtner modernizuje stare melodie ludowe. Powstają muzyczne perełki! [wideo, zdjęcia]

  1. […] Już od poniedziałku 17 października przez pięć dni codziennie o 18:00 pojawiać będą się premiery pieśni zrealizowanych w ramach projektu „Stare na nowe melodie ludowe”. Szeroko o tej inicjatywie informowaliśmy TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz