REKLAMA

Bartek Zwycięzca z muzyką na żywo w Sielpi [zdjęcia]

Jak informowaliśmy wcześniej, Kino Letnie w Sielpi cieszy się sporym zainteresowaniem. Już jutro kolejny seans, tym razem z muzyką na żywo. To będzie ukłon dla fanów starego kina.

REKLAMA
Bartek Zwyciezca-general1

Kadr z filmu ” Bartek Zwycięzca”

Jutro na widzów Kina Letniego czeka niemy film „Bartek Zwycięzca”. Dodatkową atrakcją będzie na pewno muzyka na żywo grana do tego obrazu filmowego. Na scenie wystąpi Waldemar Rychły wraz z zespołem w składzie: Kuba Majda – klarnet, Krzysztof Kubasik – wiolonczela, Waldemar Rychły – gitara.

Specjalnie przygotowana ścieżka dźwiękowa grana do „Bartka Zwycięzcy” w całości zainspirowana i oparta jest na wielkopolskiej muzyce ludowej, na melodiach zapisanych i opublikowanych przez Oskara Kolberga w latach 1875-1882 ( w 7 tomach „Wielkie Księstwo Poznańskie”).

REKLAMA

„Bartek Zwycięzca” to polski film z 1923 roku. Produkcja jest adaptacją noweli Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule. Do naszych czasów obraz zachował się jedynie we fragmentach. Prezentowany film został zmontowany z zachowanych przypadkowo materiałów roboczych. Na podstawie dzieła Henryka Sienkiewicza i zachowanej fragmentarycznie bibliografii film został zrekonstruowany przez Krystynę Lindenbergh i Jadwigę Zajicek.

Co: Seans filmowy „Bartek Zwycięzca” z muzyką na żywo
Gdzie: Kino Letnie w Sielpi, ul. Spacerowa 16 c
Kiedy: 11.08.2016 r. (czwartek), godz. 20:30

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *