REKLAMA

Bawili się by wesprzeć uczniów Mechanika [wideo, zdjęcia]

Już po raz drugi przyjaciele koneckiego „Mechanika” spotkali się w Hotelu Arkadia by wziąć udział w balu, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz uczniów. Tym razem w imprezie udział wzięło około stu osób. 

REKLAMA

Za organizację balu odpowiada Stowarzyszenie Przyjaciół Mechanika przy współudziale społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Rady Rodziców działającej przy tej placówce.  – „To jest już druga edycja, pierwsza odbyła się w ubiegłym roku, a pani dyrektor była pomysłodawcą. My wspólnie razem z pracownikami administracyjnymi szkoły i gronem pedagogicznym zrealizowaliśmy to w tamtym roku i udało się zrealizować w bieżącym roku. Jak na razie wszystko jest w porządku i mam nadzieję, że o 5:00 rano powiem to samo: że wszystko jest w porządku” – mówi Antoni Szkurłat, szef Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika.

Cele tym razem były dwa. Pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów oraz pomoc dla tych szczególnie uzdolnionych – „Chcemy pomóc najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły, ale w tym roku założyliśmy sobie, że chcemy również pomóc tym uczniom, którzy mają jakieś pasje – pomóc im rozwijać swoje zainteresowania i osiągać sukcesy. Mamy dwa cele: pomoc tym najbardziej potrzebującym i tym, którzy chcą stworzyć jak najwięcej, którzy mają pomysły, a mamy uczniów wyjątkowy zdolnych. Temu również ma służyć ten bal” – opowiada Beata  Jakubowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Uczestnicy balu charytatywnego to w dużej mierze absolwenci tej szkoły, ale też nasi przedsiębiorcy z nią współpracujący czy samorządowcy –„Ja jestem bardzo wdzięczna tym osobom, które zaszczycił nas w ten wieczór w imieniu rodziców i dzieci, młodzieży, bo ja reprezentuje akurat grono rodziców. Jestem bardzo szczęśliwa, bo mam nadzieję, że te pieniążki które pozyskamy, a mam nadzieję, że będzie ich więcej niż przed rokiem kiedy to zebraliśmy ponad 20 tysięcy złotych, pomogą osiągnąć sukces tym uczniom. Moje zdanie jest takie, że naszą osobowość nie kształtują funkcje jakie wykonujemy tylko dobroć płynąca z naszych serc. I wydaje mi się, że Państwo, którzy zaszczycili nasz bal właśnie taką dobrocią nas tutaj zaszczycą.”  – mówi Jolanta Augustyniak, przewodnicząca Rady Rodziców w ZSP nr 1 w Końskich.

Podczas balu specjalne cegiełki sprzedawano  w cenie od 10 złotych, a każda oznaczała wygraną. Poza tym można było licytować piękne obrazy, wazy, gadżety w tym np. monitoring wizyjny, czy vouchery do SPA oraz do siłowni. Do tańca przygrywał zespół „Balcerki”. Tego wieczoru łącznie zebrano około 16 tysięcy złotych, a najdroższym sprzedanym gadżetem był jeden z obrazów.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *