REKLAMA

Bawili się i pomagali podczas Dnia Dziecka w Kłucku [zdjęcia]

W piątek w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kłucku w gminie Radoszyce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony ze zbiórką krwi dla Michała Grochowskiego.

REKLAMA

Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami i pokój zabaw. Strażacy przygotowali pokaz ratunkowy z uwolnieniem poszkodowanego z samochodu, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich pokaz z bezpieczeństwa ruchu drogowego, tresurę psa policyjnego i zabawy z gadżetami dla dzieci. Nie zabrakło poczęstunku w postaci waty cukrowej, słodyczy, popcornu i napojów. Animatorzy zorganizowali konkursy z przeciągania liny, malowali twarze i pletli kolorowe warkoczyki na włosach dzieciaków.

REKLAMA

W trakcie festynu można było oddać krew dla Michała Grochowskiego, który zachorował na białaczkę. Akcję zorganizowała Rada Rodziców na czele z Haliną Ruś. Pobrano krew od 38 osób, które razem oddały ponad 17 litrów tego cennego płynu. Chętnych do pomocy było więcej, ale nie zostali oni dopuszczeni ze względów zdrowotnych.

Z powodu silnego wiatru przełożony został lot balonem nad boiskiem, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 18.30.

Zdjęcia (Halina Ruś):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *