REKLAMA

Bawili się i uczyli angielskiego [wideo, zdjęcia]

To pierwsza taka inicjatywa w naszym powiecie by zorganizować grę miejską na terenie całej miejscowości, a zarazem uczyć podczas niej języka angielskiego.

REKLAMA

Gra była mieszanką tego co stworzy wyobraźnia, a także harcerskich podchodów. Dzieciaki w różnym wieku wraz z opiekunami przemieszczały się po terenie Stąporkowa by w określonych punktach rozwiązywać różne zagadki. Uczestnicy musieli kojarzyć zdarzenia,miejsca, osoby i fakty. Dobrani byli w mniejsze zespoły. Za każdą dobrze wykonaną misję drużyny otrzymywały część szyfru.  Zwyciężył ten, który najszybciej poprawnie rozwiązał zagadki i skompletował całe hasło. W grze uczestniczyło kilkadziesiąt osób. –„To pomysł, który zrodził się po to by wyciągnąć dzieci sprzed komputerów. Organizatorami są Szkoła Językowa Smart mająca siedzibę w Stąporkowie i miejscowy Dom Kultury” – opowiedziała nam Marta Gruszczyńska, opiekunka grupy i pracownik szkoły językowej.

Młodzież musiała między innymi wytropić Agenta na Komisariacie Policji w Stąporkowie. Policzyć schody w Ośrodku Zdrowia, a także właściwie dobrać zdjęcia z dzieciństwa do aktualnych zdjęć pracowników jednostek samorządowych związanych ze Stąporkowem, między innymi burmistrz Doroty Łukomskiej i szefowej Ośrodka Kultury i Sportu Katarzyny Sorn. A wszystko to w języku angielskim –„Udział biorą mieszkańcy gminy Stąporków, osoby które uczęszczają na różne zajęcia w naszej szkole językowej i w domu kultury, ale mamy też gości którzy zawitali do nas z okazji wakacji. Gry takie odbywają się w całej Polsce, więc pomyśleliśmy sobie, że mimo, iż jesteśmy małym miastem to chcemy pokazać, że tu też można się bawić. Chcielibyśmy taką grę w porozumieniu np. z Panią Burmistrz kontynuować każdego roku.” – mówi Agnieszka Woźniak, szefowa Szkoły Językowej Smart.

REKLAMA

Na koniec wszyscy uczestnicy gry terenowej zjedli pożywną pizzę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *